Канализацията – източник на водородно гориво 30.08 | 16:14
Жителите на богаташкия квартал Orange County ще зареждат колите си от местната канализация

Жителите на щата Калифорния вече могат да направят екскурзия до богаташкият квартал Orange County, където ще могат да видят първата в света водородна станция, която се захранва от местната канализация, информира DigitalTrends.com.
Съоръжението е разположено в близост до пречиствателната станция за отходни води на богаташкия квартал. Водородното гориво предлага среден пробег от 30 километра за литър, като станцията може да захрани до 50 автомобила на ден със 120-те килограма произведен водород.
За да произвежда водород, канализационната система е направена така, че да събира отделяния от органичните отпадъци от нея метан. Този метан се преработва във газообразен водород, който се изпраща към горивните клетки, които доставят на цялата пречиствателна станция електричество с мощност 250 киловата.
Остатъчният водород при преработката се преобразува във водородно гориво и се изпраща към станцията за зареждане на автомобили.
Към момента хората от компанията AirPower, стоящи зад технологията за преработка, се оглеждат за други източници на метан като животински отпадъци и сметища, които имат потенциала в бъдеще да захранват милиони автомобили.
В допълнение към автомобилите водородното гориво може да се използва и за захранването на малки електрически системи като например постовете за клетъчните мрежи.
Щатският клон на германския автомобилен концерн BMW също работи върху подобна технология в базата в Спартанбург, Южна Каролина. Чрез улавяне на метана от местното сметище BMW иска да произвежда водородно гориво, което да захранва нова линия автомобили.
Водещи
-
Финансовите министри на ЕС подкрепят влизането на България в еврозоната
Окончателно решението за приемането на страната ни от 1 януари догодина ще бъде взето от...
18.06 | 18:00
-
Шофьор с 2,5 промила алкохол в кръвта блъсна патрулка в Русе
Мъжът е задържан и конвоиран до болница
18.06 | 17:29
-
Ето кои са верните отговори от НВО по БЕЛ за 7 клас
Резултатите ще бъдат обявени до 1 юли включително
18.06 | 17:15
Най-четени
-
София: При санитарен минимум 80 спешни екипа, ние имаме 10-12
„На дневното дежурство в този ден са били 10 линейки и на нощното са били 10 линейки“, каза...
18.06 | 10:18
-
Радев: България може да е регионален фактор със стратегии
Просперитетът на всяка държава зависи от функционирането на приобщаващи политически и...
18.06 | 11:45
-
Радев отвърна на Борисов: Твърдението му е цинично и невярно
Според Борисов заради президента българите, евакуирани от Израел, са върнати у нас с...
18.06 | 13:40
-
МЕЧ: Проксито на ГЕРБ в Народното събрание - "Възраждане
Това заяви лидерът на МЕЧ Радостин Василев в кулоарите на парламента.
18.06 | 12:00