Общината стартира програма за чист въздух в София до 2020 г. 12.05 | 15:26
Ще стимулират столичани да си купуват електромобили и хибриди

Електромобилите и хибридните автомобили да са с безплатно паркиране в София. Това е само една от мерките, които се предлагат за стимулиране на ползването екологично чисти автомобили. Това заяви общинският съветник от Политическа група 5 на Столичният общински съвет (СОС) Симеон Славчев.
Предложението е едно от многото мерки, които вече са разгледани на транспортна комисия във връзка с Програмата за чистия въздух в столицата. "Проблемът е от най-сериозните за София и затова в СОС бързо трябва да приемем програмата и прилагането на мерките. В градския транспорт на столицата вече има електробуси, а скоро техният брой ще се увеличи, категоричен е Симеон Славчев.
Освен безплатното ползване на паркоместа в София може да се направят и облекчения на данъците или изобщо да не се плащат налози от притежателите на електромобили и хибридни автомобили. Облекчения ще има и за мобилните търговски обекти, които продават сандвичи, плодове, зеленчуци, пици и др.
Точка 5 в Дневния ред на предстоящата сесия на СОС, на 18 май т. г. е Програмата за управление на качеството на атмосферния въздух на Столична община за периода 2015 - 2020 г. По тази точка ще докладва зам.-кметът по екология Йоанна Христова. До сесията мерките от Програмата ще трябва да бъдат одобрени и от още 3 комисии на СОС.
Водещи
-
Изненада: Борисов се появи в Приморско (ВИДЕО)
Защо точно този ден се избра за ареста на кмета на Варна, сложиха катран в кацата с мед, заяви...
13.07 | 12:00
-
Засега няма ръст на летни вируси по морето
Това казва бургаският общопрактикуващ лекар Пламен Панайотов
13.07 | 13:40
-
Отборът на България загуби от Полша в Лигата на нациите
Волейболистките ни са на 13-о място в класирането с 4 победи и 8 загуби при геймово...
13.07 | 13:20
Най-четени
-
Групата на "Обнови Европа" в ЕП осъжда ареста на Благомир Коцев
Те заявяват, че в България има атаки срещу демократичните институции и върховенството на...
13.07 | 10:00
-
Шокиращи разкрития за катастрофата с пияната Дебора
Молдовката, шофирала пометената от певицата кола, с разкрития за инцидента
13.07 | 10:40
-
Изненада: Борисов се появи в Приморско (ВИДЕО)
Защо точно този ден се избра за ареста на кмета на Варна, сложиха катран в кацата с мед, заяви...
13.07 | 12:00
-
Как поскъпването на митата на Тръмп ще се отразят върху ЕС и България
Една пета от износа на ЕС е насочена към САЩ
13.07 | 11:00