Петролният разлив край бреговете на Шотландия е спрян 22.08 | 15:55
Още в петък Shell успя да спре изтичането, но изчака няколко дни, за да се увери, че няма нови петна

В петък (19 август) петролната компания Shell е успяла да спре разлива на петрол от сондата си Gannet Alpha, разположена край бреговете на Шотландия, става ясно от съобщение на компанията.
През следващите два дни няма ново изтичане и от Shell обявиха, че вече са преодолели кризата. Наблюдението в района за наличието на нови петролни петна обаче продължава.
Платформата Gannet Alpha се намира на около 185 километра навътре в Северно море от бреговете на Шотландия и е на почти права линия с град Абърдийн, обясняват още от компанията. Изтичането на петрол беше регистрирано на 13 август.
Към 19 август петролното петно покриваше площ от 6.7 квадратни километра, а като обем на изтеклото количество петрол достига около 3.62 тона.
От Shell допълват, че тепърва ще разследват причината за аварията и ще окажат пълно сътрудничество на власите по случая. Ще предоставим на органите доклади за петролопроводите и всяка друга информация, допълват още от компанията.
Водещи
-
Кирил Петков: Пеевски е звънял като луд на всякакви министри
Неговото изявление е продължение на думите на Андрей Цеков от вчерашния ден, който твърди, че...
11.04 | 11:33
-
Необичайна гледка по софийските улици привлече вниманието на хиляди интернет потребители
Мъж, който разхожда своя домашен заек на каишка
11.04 | 13:15
-
В навечерието на Лазаровден жените ходят на гробището, прекадавят и преливат с вино
Лазаровден - значение на празника
11.04 | 12:45
-
И Борисов проговори за Андрей Цеков
Видях злобата и как Радев изплиска легена, каза лидерът ан ГЕРБ
11.04 | 11:58
Най-четени
-
Петков:Андрей Цеков е получил закана, че ако продължава да се споменава Иван Мирински ще има проблеми
Съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков коментира актуални теми в НС.
11.04 | 10:45
-
Започва делото срещу Лена Бориславова
Според обвинението, Бориславова се е ползвала от неистински документи на 13 май 2021 г. и 14...
11.04 | 09:15
-
Между 3 и 180 лева се продават великденските изкушения тази година
Козунакът за 130 лева – тържество на шамфъстъка
11.04 | 09:45
-
Крадци отмъкнаха 50 агнета от стопанство във врачанското село Бутан
Стопанинът не вярва, че полицията ще открие неговите животни.
11.04 | 10:16