Зомбита мръзнат на минусови температури в София 13.12 | 17:23
„Код: Червено” оцеля в Код: лилаво
Първият български зомби филм – "Код: Червено” на режисьора и сценариста Валери Милев оцеля през миналата нощ на чудовищния студ по време на снимките.
Част от тях се проведоха на мост близо до София. Термометрите отчетоха минус 15 градуса, но силният вятър създаваше усещането за повече от минус 20 градуса. Снимките започнаха малко след 12:12 часа на 12.12.12, а екипът напусна терена в 5 сутринта.
Актьорите и повече от 40 статисти трябваше да играят сякаш е ранна есен, а не сибирска зима. След всяка сцена, Менал Ал Фейтури – британката, която изпълнява главната женска роля, и Мая Нейлър – в подържащата женска роля, се сгряваха с дебели одеала и газова печка. В почивката между кадрите те черпеха топлина от прожекторите и от горящия напалм за спецефекти.
Екипът дълго време се чудеше какъв код да обяви за този снимачен ден и стана ясно, че в скалата няма такъв цвят, който да описва кошмара на арктическия студ, освен "лилаво”.
В този ден най-издръжливият мъж се оказа новото попълнение на филма – звездата от "Седем часа разлика” – Димо Алексиев. Той се превъплъти в ролята на командос от българската армия, който се опитва да измъкне чужденките от заразения остров.
Водещи
-
Зимата се завърна в Родопите
Снежната покривка в планинските части на Смолянска област достигна 5 сантиметра след последния...
04.02 | 10:59
-
ГДБОП свали два от най-посещаваните сайтове за продажба на вейпове
Операцията е съвместна – на дирекция "Киберпрестъпност" в ГДБОП и на сектор "Наркотрафик".
04.02 | 10:45
-
Американски законопроект заплашва потребителите на DeepSeek със затвор
Експертите алармират
04.02 | 10:15
-
Започват проверки навсякъде след скандала с ботокс
Първата доставка на антидота, който е жизненоважен за реакция при усложнения с ботокс,...
04.02 | 09:59
Най-четени
-
Тръмп предприе решителни действия спрямо социалната мрежа TikTok
Вашингтон настоява за прехвърляне на собствеността в американски ръце, за да гарантира...
04.02 | 09:30
-
Студен атмосферен фронт ни носи минусови температури
Дневните температури ще се понижат и максималните ще са около 3°С-5°С
04.02 | 08:39
-
Жена намушка с нож няколко души в София
Инцидентът е станал малко преди 8:30 часа тази сутрин.
04.02 | 09:45