Индия - готова за инвестиции от страна на българския бизнес 16.10 | 20:15
Може да изнасяме машини за хранително-вкусовата промишленост

Български компании ще участват в инженерно изложение в Индия през 2013 г., съобщи министърът на икономиката, енергетиката и туризма Делян Добрев, цитиран от агенция "Фокус”.
По думите на Добрев Индия се нуждае от сериозни инвестиции в машини и предприятия в хранително-вкусовата промишленост. От своя страна, България може да бъде полезна в този план, тъй като разполага с много силни компании в тази сфера.
Изложението ще се проведе през март следващата година, а според министъра благодарение на участието си българските компании ще имат възможност да предоставят машинно оборудване за хранително-вкусовата промишленост на индийския пазар.
Делян Добрев обясни, че е обнадежден от проведените срещи с индийски представители. Според него добрите резултати тепърва предстоят.
Индия проявява основен интерес за взаимно сътрудничество със страната ни в сферата на туризма, машините за хранително-вкусовата промишленост, производството на млечни продукти и инсталациите за вино.
Добрев подчерта, че Индия е вторият пазар по големина в света и това не бива да бъде пренебрегвано от българска страна, а напротив - трябва да се работи по-активно с него. Вече са уговорени срещи между индийския и българския бизнес в началото на 2013 г.
По-рано днес (16 октомври) стана ясно, че индийски инвеститори имат интерес да преместят IT дейностите си в България.
Водещи
-
Защо да не се оперираме в петък - учени обясниха причината
Защо петък носи повече рискове
14.03 | 14:30
-
3.14: Днес е денят на числото Пи. Защо то е толкова важно?
Какво всъщност е пи и защо е толкова важно?
14.03 | 14:15
-
Близки и роднини търсят възрастна жена от София
Ето какво се казва в публикацията в групата "Забелязано в София" във Facebook:
14.03 | 13:59
-
След решението на КС: Формациите видяха различни сценарии за заговор ОБЗОР
Сегашните сили в парламента влязоха в задочен спор за това ще има ли достатъчна подкрепа за...
14.03 | 13:30
Най-четени
-
Пренареденият пъзел: „Величие“ влиза в парламента – ще има ли правителство
По думите му един депутатски мандат е приблизително около 10 000 гласа, „това означава, че...
14.03 | 09:30
-
Ивайло Мирчев с коментар за това, което се случва в момента с бюлетините
Оттук нататък единственият вариант е Бойко Борисов да си работи с Делян Пеевски, поясни той.
14.03 | 10:15
-
БНБ търси купувач за 7,7 милиона тона скрап, представляващ демонетизирани български монети
Към момента наличното количество скрап е около 52 хил. тона, а 7,6 млн. ще се образуват, след...
14.03 | 09:45