Актрисата Джина Лолобриджида издъхна на 95 16.01 | 14:38
През 1947 година става трета на конкурса „Мис Италия“. След 1955 година получава прозвището най-красивата жена в света

Италианската легенда Джина Лолобриджида почина на 95-годишна възраст. Новината за смъртта на актрисата са съобщили от семейството ѝ, предаде агенция АНСА, цитирана от БТА.
Джина Лолобриджида е италианска актриса, фотожурналист и скулптор, носителка на награда "Златен глобус" и номинирана за "БАФТА".
През 1947 година става трета на конкурса "Мис Италия". След 1955 година получава прозвището най-красивата жена в света.
На 95-ия си рожден ден на 4 юли 2022 г. Лолобриджида заяви, че е решена да продължи да се занимава с творчество в областта на фотографията и изкуството, на които се посвети след десетилетия в ролята на секс символ.
"Аз все още работя. Подготвям книга (с рисунки), изпълнена със сангвини (червено цвете), скици в червена охра, това е важна работа, взискателна", казва тя тогава.
Водещи
-
Ограничават движението по АМ "Европа" утре
Причината - ремонтни дейности на пътната настилка
07.05 | 13:20
-
На първо четене: Парламентът отложи либерализацията на тока за бита
Законопроектите бяха три, от които два бяха одобрени
07.05 | 13:10
-
Нови случаи на лаймска болест и марсилска треска у нас
Пациентите са общо двама, като не е уточнено от кои общини са.
07.05 | 13:00
-
Путин хвърля вината за това върху Румъния и България с пропаганден филм
В документалния филм са представени архивни кадри с реч на Путин в присъствието на тогавашния...
07.05 | 12:45
Най-четени
-
Пеевски: Нищо не се случва в този парламент
07.05 | 10:15
-
Борисов: Няма да подкрепим отнемане на депутатски имунитети
Борисов направил допитване тази сутрин в парламентарната си група и решили да гласуват по...
07.05 | 10:45
-
Край Петрич рано тази сутрин е било регистрирано леко земетресение
Епицентърът е отчетен на около 16 км от Петрич и на 137 км от столицата София.
07.05 | 09:59