Нещата без сянка 17.11 | 07:10
Самостоятелна eкспозиция на младия варненски художник Стефан Кулев

"Нещата без сянка” е името на самостоятелната eкспозиция на младия варненски художник Стефан Кулев, която се открива днес (17 ноември) в "Галерията на Ева”.
Стефан Кулев е роден през 1974 г. във Варна. Завършва графика във ВТУ "Св. Св. Кирил и Методий” през 2000 г. Година по-рано получава награда на СБХ-Варна за дебют. През 2003 г. е заслужил "Диплом за постижения в съвременното изкуство” Шималие, Франция.
Това е художник, който несъмнено подхожда абстрактно към всяка една тема в изкуството. Предпочита да изгражда композициите си с елегантно маркирани знаци, което дава много свобода на зрителите при интерпретацията им.
Картините му са своеобразна импровизация от цветове (предимно в пастелни тонове) в живописното пространство, като от всеки квадратен сантиметър извира светлина.
Впечатляващ, заинтригуващ и загадъчен автор, създаващ свят, в който въображението ти е на воля и рисува хиляди картини.
"Нещата без сянка” на Стефан Кулев, експонирани в "Галерията на Ева”, могат да бъдат видени до 1 декември 2011 г.
Водещи
-
Дончева: Пеевски може да се стреми към върха, но над 4000 метра има специален кастинг
Предсрочен вот не е изключен, смята тя
11.10 | 17:20
-
Венета Райкова каза защо и докога не е на екран
11.10 | 17:00
-
Държавата ще събори хотела, построен върху река в наводнения курорт "Елените"
Хотел "Негреско“ се намира по пътя на река Дращела
11.10 | 16:40
-
Слави Трифонов: В България разбираме свободата на словото с измислици и пошлости
Лидерът на ИТН коментира новия законопроект
11.10 | 16:20
Най-четени
-
НОИ с важен апел и предупреждение във връзка с еврото
Вижте как да се предпазите от измами
11.10 | 12:40
-
Христo Грoзев получи наградата Европейски журналист на годината
Тържествената церемония на фестивала PRIX EUROPA се състоя в Кметството на Берлин
11.10 | 10:20
-
Фандъкова: Има много сериозна криза с боклука
Всички трябва да помогнат тя да се реши, заяви бившият градоначалник на София
11.10 | 13:20