„София Диша” затваря бул. "Стамболийски" за последната си неделя 28.08 | 13:03
Фестивалът е от 16.00 до 22.00 ч. с музикална сцена, изложби, литературни четения и филмови прожекции
За първи път в своята седемгодишна история София Диша се провежда на големия столичен булевард "Александър Стамболийски", който ще е затворен за автомобилно движение. Така в днешната последна неделя на август, среща за четвърти път тази година хората с градската култура, активния начин на живот, творческите индустрии и важните социални каузи.
Фестивалът започва в традиционния час – 16.00 и ще продължи до 22.00 часа с музикална сцена, изложби, литературни четения, филмови прожекции обединени от "Творческата зона Staropramen”.
София Диша отново ще акцентира върху видимостта на образователни и социални инициативи и каузи. Тази година ключов елемент от развитието на фестивала е подкрепата за общо пет социални каузи, като всяка тематична зона застана зад една специално избрана: "Творческа зона Staropramen" – Подкрепа на творческите таланти в България; Базарна зона - Подкрепа за творческите индустрии в България; Релакс зона – Подкрепа за хората в неравностойно положение; "Спортна Зона Decathlon" – Здравословен начин на живот за всеки; Детска зона – Не на насилието върху деца. В творческата зона ще бъдат представени изложбите – смесена техника на Георги Маринов, инсталацията на Стоян Николов-Зиков - "Union”, Захари Попов с интерактивната инсталация "Гейши и маски”, както литературни представяния на издателство "Жанет 45” на авторите – Радослав Чичев, Антон Терзиев, Константин Трендафилов, Никола Михов и Иван Димитров. Книжен център Greenwich ще представи новата книга на Мирослав Пенков "Щъркелите и планината”.
В специалния корейски кът в зоната ще има четене на корейска поезия и изпълнения на самунлори – традиционни корейски барабани. В танцовата част на програмата ще открием карнавалната и афро самба, а Flava House ще организират два танцови уъркшопа. Изключително интересна ще е филмовата програма със селекция късометражни филми от NoBlink! Media. Късометражни филми на млади български режисьори, студенти от Майсторския клас на проф. Георги Дюлгеров, някои от които вече и с награди, ще гледаме на открито.
Акцентът на филмовата програма в тази неделя ще бъдат дебютни, отличени или непоказвани български късометражни заглавия. Любимата на посетителите, тази неделя спортна зона ще превземе булевард "Ал. Стамболийски” и ще предложи за всички свободно ползване мини-футбол, баскетбол, тротинетки, скейтборд, тенис на маса. На разположение на посетителите ще има стена за катерене с инструктори от Фънтопия и Боудърленд
Водещи
-
Столична община: Не очакваме проблеми със снегопочистването в София
Относно голямата обществена поръчка за отпадъците в София, Надежда Бобчева каза, че днес вече...
21.11 | 18:00
-
Служител на НОИ: Няма да има пенсии, ако спрем да работим
Те искат 20% увеличение на фонда за възнаграждения вместо предвидените 5%
21.11 | 17:20
-
Защо конфликтът може да бъде най-здравословното нещо за вашата връзка
Те вече не се опитвали да се „поправят“ един друг, нито да се обвиняват или патологизират....
21.11 | 16:45
-
Служители на НОИ излизат на протест
Малко по-късно протести ще има и в други градове на страната.
21.11 | 16:30
Най-четени
-
Добра новина за собственици на апартаменти в Елените
Премахват се покрития върху реката, не жилищни сгради
21.11 | 10:44
-
Адвокат: Задължително обжалвайте, ако получите фиш за превишена скорост
Новата система за контрол на средната скорост обещава повече безопасност по пътищата, но...
21.11 | 15:30
-
Поверия и обичаи за Деня на християнското семейство
Препоръчва се вярващите да се изповядат предния ден
21.11 | 11:45
-
Ваня Григорова: Цените в София скачат, а паркингите още ги няма
Пари има, но решения няма
21.11 | 12:15