Индийката Киран Алувалиа пристига за концерта си у нас 25.11 | 10:32
В неделя ще представи песните от новия си албум и букет от панджаби фолклор
![Индийката Киран Алувалиа пристига за концерта си у нас](http://inews.bg/pictures/318497_1004.jpg)
Индийската певица Киран Алувалиа, с чийто концерт ще бъде открито първото издание на международния фестивал на световното вокално изкуство Sofia Vocal Fest, днес пристига в България.
С кристалния си глас, в комбинация с виртуозния пакистански китарист Rez Abbasi, индиеца Nitin Mitta на табла и Rob Curto (САЩ) на акордеон, Киран ще зарадва българската публика в неделя, 27 ноември, от 19.00 часа в кино "Люмиер" в НДК.
Родената в Индия, израснала в Канада и живееща на Ню Йорк певица ще изпълни у нас песни от чисто новия си албум "Aam Zameen: Common Ground", продуциран от Джъстин Адамс, както и вдъхновяващ букет от панджаби фолклор и "ghazals" – поетичен и чувствен античен музикален жанр, произлязъл през 6-ти век от арабската литература, съобщават организаторите.
Композициите ѝ смесват звуци и стилове - португалско фадо, африкански перкусии, келтски цигулки и афганистански напеви.
"Пея песни за страстта. Най-често става дума за страстта към друго човешко същество, но пея и за духовната любов, както и за любовта към останалите ни желания. Мъката обикновено е следствие на любовта, но също и на различните видове пречки, които са вътре в нас самите или са ни наложени от външния свят", споделя Киран.
Тя пее от седемгодишна, а професионално с музика се занимава от началото на 1990 г. Издава дебютния си албум след цели 10 години, в които изучава индийската музика. Носител е и на наградата Beyond Boundaries, а всичките ѝ албуми са номинирани за канадските награди "Грами".
Билети за събитието все още се продават на цена от 30 лева в мрежите на Eventim и Ticketstream, а в деня на концерта, 27 ноември, ще се продават по 35 лева.
Sofia Vocal Fest включва още 6 концерта с музиканти от 7 държави, които ще представят вокалното изкуство в жанровете джаз, суинг, поп, експериментална музика, църковна музика, фолклор и фюжън/уърлд музика.
Водещи
-
СЗО призова Европа да сложи "страшни" етикети на бутилките с алкохол
Статистиката сочи, че Европа остава континентът с най-висока консумация на алкохол в световен...
14.02 | 17:20
-
5% отстъпка за ранно плащане на данъци: Как да се възползвате
Общо 1,149 млн. са притежателите на жилища и/или автомобили в София, които са данъчно...
14.02 | 17:00
-
Финансист предупреди за нов скок на цените
Това мнение изрази финансиста Борис Петров. Пред БНР той коментира вчерашния бойкот на...
14.02 | 16:45
-
Радев: Бих желал да видя българските политици, особено нашите народни представители да полагат системни усилия
Държавният глава подчерта, че предстоят важни разговори за мира в Европа и бъдещето на...
14.02 | 16:30
Най-четени
-
Поради авария временно е преустановено топлоподаването на територията на ж.к. "Студентски град“
Очаквано възстановяване на 15 февруари 2025 г., 21:30 часа.
14.02 | 11:30
-
Политически реакции след новината за обвинителния акт срещу Кирил Петков
Никой не е над закона. Това можем да кажем за новината, която дойде за обвинението на г-н...
14.02 | 14:15
-
Румен Радев: Честит празник на българските лозари и винари!
Държавният глава пожела на всички работещи в сектора празникът да им донесе благословия от...
14.02 | 09:31
-
Леко затопляне, на места - слънце
Максималните температури ще са между 4° и 9°, в Дунавската равнина и Тракия райони – до 10-13°
14.02 | 08:00