"Клетниците" преминаха по червения килим в Лондон 06.12 | 13:20
Ан Хатауей, Хю Джакман и Ръсел Кроу блестят на световната премиера на мюзикъла

Ан Хатауей, Хю Джакман и Ръсел Кроу преминаха по червения килим за световната премиера на мюзикъла "Клетниците" в Лондон заедно с режисьора Том Хупър, съобщиха AP и BBC.
Филмът е по класическия роман на Виктор Юго, чиято предходна музиканлна интерпретация е гледана от над 60 милиона души по целия свят. На премиерата в два от най-големите киносалона на лондонския Лестър скуеър присъстваха около 3000 гости. Сред тях бяха и актьорите, играещи в театралния мюзикъл в Лондон.
За разлика от обичайната практика актьорите във филма пеят на живо. Аманда Сайфрид, която изпълнява ролята на Козет, призна, че за нея изживяването е било много различно от предварителния запис на вокалите в студио за филма "Мама миа".
Хю Джакман каза, че Лондон е идеалното място на премиерата и нарече британската столица "духовен дом" на мюзикъла. "Знам, че "Клетниците" е френски по същност, но мюзикълът се утвърди тук" - каза той.
Хю Джакман играе Жан Валжан, Ан Хатауей - Фантин, Ръсел Кроу - инспектор Жавер, Хелена Бонъм Картър и Саша Барон Коен - лошото семейство Тенадрие.
Ан Хатауей, която отслабна с 11 кг и отряза косата си, за да се превъплъти в изтощената и доведена до отчаяние Фантин, каза, че е мечтаела за ролята и би направила всичко, за да я получи, дори да върне хонорара си.
Това е първата творба на режисьора Том Хупър след изключително успешния "Речта на краля" от 2010 г., който спечели четири награди "Оскар".
Оригиналната френска сценична версия на мюзикъла "Клетниците" по романа на Юго е поставена в Париж през 1980 г. Лондонската продукция, чиято премиера е през 1985 г.,
стана най-дълго играният мюзикъл в света, допълва БТА.
Още снимки от събитието може да видите в Jenite.bg.
Водещи
-
Бюджетът е разчетен така, че е почти неизпълним в приходната му част
БНБ може да печати евробанкноти, но първо трябва да се премине през целия процес по приемане...
05.07 | 18:00
-
България е увеличила с 2500% износа на ток
Рекордът е на фона на трудната за енергетиката ни 2024-а година
05.07 | 17:41
-
Спецов: Икономическата обстановка у нас се подобрява
НАП отчита ръст в приходната част, Спецов разкритикува търговците за увеличаването на цените
05.07 | 17:20
-
Димитър Вацов: С държавата Пеевски прави същото, което направи с ДПС
"Борисов и Пеевски държат линия на отворени врати към крайните националисти"
05.07 | 17:00
Най-четени
-
Караджов: Климатиците в немските ни вагони не работят, прозорците не се отварят
Така те стават като пещ, категоричен е министърът
05.07 | 15:00
-
Веселин Стойнев: Нищо не може да ни попречи за приемането на еврото
Кабинетът ще изкара пълен мандат, прогнозира Георги Харизанов
05.07 | 14:00