Японец живее гол на самотен остров 18.04 | 16:01
Тайфуни и хищни насекоми са големите проблеми за смелия старец

76-годишен японец прекарва последните двадесет години от живота си в пълна изолация на самотния остров Сотобанари. При това, абсолютно гол.
Някой би си помислил, че старецът се е побъркал тотално, но истината е, че Масафуни Нагасаки напълно съзнава какъв избор е направил и не смята да напуска островната си обител в обозримото бъдеще.
Островът Сотобанари се намира западно от префектура Окинава.
Чудатият Робинзон Крузо, с японско потекло, споделя, че облича нещо, единствено, когато пътува за провизии със своята лодка, но остане ли сам - захвърля всякакви дрехи. Нагасаки допълва, че иска да живее в абсолютна изолация и му се налага да вижда хора един-два пъти месечно, когато пътува до най-близкото населено място за питейна вода и храна.
"Не слушам, както ми казва обществото, следвам правилата на дивата природа. Никога не можеш да победиш природата, така че е по-добре просто да ѝ се подчиниш. Това е нещото, което научих, когато дойдох тук и може би, това е причината да се справям относително добре", споделя Нагасаки
Запитан защо е избрал да живее напълно гол, японецът пред Daily Mail отговаря: "Да се разхождаш гол не е подходящ избор в модерното общество, но тук, на този остров, подобен избор е просто естествен. Голотата тук е униформа. Ако си сложиш дрехи на тази островна територия, ще стоиш като излишен елемент в цялата идеалистична картина."
Най-големите препятствия, които трябва да преодолява смелият старец, са тайфуните и хищните насекоми.
Водещи
-
Системата "BG ALERT" предупреди за забелязания едър хищник в района на "Шуменско Плато"
Известието гласи, че достъпът до района е ограничен и съветва хората да избягват района.
20.06 | 16:40
-
МОН публикува верните отговори от НВО по математика за 7 клас
Резултатите от националните външни оценявания след 7. клас ще бъдат обявени до 1 юли...
20.06 | 15:45
-
Жечо Станков: ТЕЦ „Марица Изток 3“ няма да бъде затворен
"Няма да допуснем ТЕЦ "КонтурГлобал Марица Изток 3" да спре работа", заяви министърът на...
20.06 | 15:30
-
Само за периода 29 май до 01 юни 2025 г. КЗП е извършила над 500 броя инспекции на територията на страната в различни обекти
Министър Дилов: Осъществяваме превантивен контрол на търговски обекти по отношение...
20.06 | 15:15
Най-четени
-
Даниел Митов обяви какъв е планът на МВР за въвеждането на еврото у нас по време на Национална дискусия
Той включва съвкупност от дейности за защита на финансовата система и обществото в периода на...
20.06 | 10:45
-
Левон Хампарцумян: Предлагам като свърши тази история с еврото, данъчните да започнат да си гледат работата
Пазарът се саморегулира
20.06 | 11:30