13 красиви татуирани българки 24.01 | 14:25
Първият календар с тату момичета у нас е вече факт
![13 красиви татуирани българки](http://inews.bg/pictures/780226_1004.jpg)
Те са 13. Колко фатално?! Всъщност няма нищо страшно в това, защото и 13-те са приказно красиви. И татуирани. Те са момичетата от първия по рода си календар с татуирани мадами, правен в България. А фотографът е също една много готина дама - Драга Сапаревска.
Някои от момичетата може би сте виждали на Tattoo Fest-а или някъде другаде, с останалите ви предлагаме да се запознаете сега и най-вече като се сдобиете с този уникален календар за 2013 г.
На корицатa ще видите прекрасната Кари, месец януари ще ви се стори по-топъл, благодарение на Наджие, през февруари ще се радвате да виждате Катрин, март е за Моник, април ще е страхотен с Алекс, май е за Мона, юни - става топло с Йоана, юли се разгорещява заради Мая, августовска жега, благодарение на Теодора, септември ще е по-ведър с Джеси, октомври е по-красив с Ивон, през ноември ще се радвате на Диляна, а през декември доволно ще приключите годината с Надя.
Вижте как се е родила и осъществила идеята за първия календар с красиви татуирани български момичета. Разбираме от Драга Сапаревска:
Разкажете как се роди идеята за този календар. Той е първият по вида си в България, нали така?
Заедно с Емил, моят съпруг, с когото организираме Tattoo Fest-а и изобщо опитваме да наложим тази култура на татуирането, ни дойде тази идея. Забелязахме, че в България има много момичета, обилно татуирани и то с хубави татуировки, които изглеждат стилно и са красиви. Всъщност искахме малко да разбием властващия стереотип за това какво е красива жена.
А мислите ли, че татуировките правят една жена по-красива?
Красотата е едно много абстрактно понятие. Моето мнение е, че една красива татуировка може да допълни женската красота и да я засили, да я подчертае, но всичко трябва да е направено с вкус.
Колко са момичетата в календара?
Не можахме да се ограничим до 12. Затова снимахме 13 момичета, 12 за всеки месец и едно на корицата.
Как ги намерихте? Имаше ли конкурс?
Беше много интересен целият процес по намирането им. Защото знаехме, че има такива момичета, но не знаехме къде са. А се изисква и доза смелост от страна на момичетата, за да се покажат. За да ги намерим, решихме да направим Tattoo&Pin-up party, като идеята беше да привлечем освен майстори на татуировките, но и почитателки на татуировките, сред които да изберем и лица за календара. Идеята беше календарът да бъде готов за Tattoo Fest 2012, за да можем да го представим там.
На това парти набелязахме момичетата, после продължихме с конкурс в интернет и в един момент се оказа, че имаме одобрени доста момичета, повече от 12-13. И с тези, които не включихме в календара, направихме изложба на Tattoo Fest 2012.
Какво още разказаха авторите и снимки от самия календар може да видите в Div.bg.
Водещи
-
Теменужка Петкова: 28,8% е спадът на оборотите на големите хранителни вериги в деня на бойкота
Това отчете финансовият министър след съвещанието при премиера заради цените на хранитe
15.02 | 16:20
-
Лили се мести от дома си заради съседи?
Примата се оплаква от проблеми с паркирането на лимузината си
15.02 | 16:00
-
Британските въоръжени сили нямат капацитет за бъдеща мироопазваща мисия в Украйна
Това каза бившият командващ на армията Ричард Данат
15.02 | 15:30
-
Тошко Йорданов за ситуацията по света и у нас: Конят е изтърван много отдавна
ПП-ДБ са като бебе, което виси на гърдата на майка си и ту суче, ту пищи, описа той партията...
15.02 | 15:00
Най-четени
-
Рая Назарян: Въпрос на дни е да представим официално бюджета
Тя заяви, че има огромни по размер - около 4 милиарда, неизпълнени ангажименти от предходния...
15.02 | 11:20
-
Унищожителната реч на Джей Ди Ванс към ЕС (ВИДЕО)
Вицепрезидентът на САЩ подложи на критика Евросъюза и някои отделни държави пред смълчаната...
15.02 | 10:00
-
Учени предупреждават за възможна вулканична дейност в района на Санторини
Има значителна промяна в сеизмичния модел през послдните часове
15.02 | 10:20