Президентът стартира кампания за стипендии за отлични ученици и студенти 22.05 | 15:41
Инициативата „Подкрепи една мечта“ е в подкрепа на младежи, израснали без родителски грижи

Президентската институция започна дарителска кампания в рамките на инициативата "Подкрепи една мечта". Набраните средства се разпределят през ноември месец като еднократни стипендии за отлични ученици в 12 клас и студенти в първи курс, които са настанени в социални услуги.
Тази година 25 младежи, израснали без родителски грижи, ще кандидатстват във висше училище или професионален колеж, като интересът им е насочен към специалностите социални дейности, педагогика, психология, бизнес администрация, медицина, икономика, програмиране и журналистика.
"Подкрепата на дарителите през годините, дори и в трудната 2020-а, ни дава възможност да помогнем със стипендия за образование на тези млади хора, които въпреки житейските трудности, имат амбиция за успех чрез знание. Убеден съм, че по-доброто образование дава равен старт на младежите в неравностойно положение". С тези думи президентът Румен Радев отправи призив за участие в дарителската кампания в подкрепа на бъдещите студенти от випуск 2021.
Организациите, фирмите и гражданите, които ще дарят средства за инициативата "Подкрепи една мечта”, могат да го направят по банковата сметка на Администрацията на президента:
IBAN BG 45 BNBG 9661 3000 1909 01
BIC BNBGBGSD
Банка БНБ
Водещи
-
ДАНС: Русия и нестабилните Балкани остават основна заплаха за сигурността на България
Това сочи Годишният доклад на Държавната агенция за 2024 г.
27.04 | 17:40
-
Доналд Тръмп - младши пристигна. Кой е той?
Какво не знаем за най-голеемия син на американския президент
27.04 | 17:20
-
Орбан: Военната психоза, обхванала Европа, е на път да приключи
Без Америка Украйна няма шанс, но Брюксел се придържа към безнадеждна стратегия за война,...
27.04 | 17:00
-
Тя ли е новата любов на Гришо?
Горещата мексиканска актриса Ейса Гонсалес целуна първата ни ракета след победата му в Мадрид
27.04 | 16:40
Най-четени
-
Екипи на пожарната отводняват къщи в Монтанско
84 л/кв. м се изляха снощи в с. Лехчево
27.04 | 12:23
-
Доналд Тръмп - младши пристигна. Кой е той?
Какво не знаем за най-голеемия син на американския президент
27.04 | 17:20
-
Борис Бонев: ГЕРБ отстрани Стоян Братоев от поста в "Метрополитен"
Гангстери превземат общинско дружество с капитал от над 3 милиарда лева - така коментира той...
27.04 | 14:00