Карадайъ: ДПС не споделя политиката „стани, за да седна” 04.10 | 10:59
Движението се готви за властта

"ДПС е в опозиция и това до голяма степен предопределя нашето поведение при евентуални вотове на недоверие. Не сме търсени за консултации от БСП. Имаме свои мотиви и аргументи, но ще изчакаме да видим тези на левицата".
Това заяви в "Здравей, България” председателят на ДПС Мустафа Карадайъ във връзка с искания вот на недоверие от БСП по темата "Здравеопазване". По думите му той е сериозен политически инструмент в парламентарната република.
"Дебатът по темата е част от успеха на даден вот на недоверие. Той произвежда един политически ефект, а самото гласуване – друг”, поясни той.
По думите му днешното "популистко-националистическо управление” е без ясни програма, визия, цели и посока. Карадайъ заяви, че на обществото се внушава, че няма алтернатива на управление, а това не е така и даде за пример именно ДПС.
"В края на седмицата ще имаме семинар, на който ще актуализираме програмата си при новите реалности в национален и европейски план. ДПС сме най-подготвените за участие във властта в сравнение с останалите политически партии, включително и действията на днешната власт”, заяви Мустафа Карадайъ, допълвайки, че Движението не споделя политиката "стани, за да седна”.
"Тази политика да разруша преди да знам какво ще правя и без дебат за развитието на страната е безотговорна”, допълни Карадайъ.
Той бе помолен да коментира конфликта между премиера и президента и къде стои ДПС в него. По думите му конфликтът между институциите е част от кризата в страната и оцени сегашната ситуация като криза в държавността.
"ДПС би застанало зад една управленска програма за ускорено развитие на страната, основана на ценностна база”, допълни Мустафа Карадайъ.
Водещи
-
Започна приемът на заявления за еднократна помощ за ученици
Всички ученици от 1., 2., 3., 4. и 8. клас имат право на 300 лева, които ще се изплащат на два...
14.07 | 14:20
-
Акция на "Величие" с луксозни коли
Ивелин Михайлов: Не знам колко струват колите, те не са наши
14.07 | 16:30
-
ТОП 10 на силно енергийните места у нас
14.07 | 16:15
-
САЩ и България започнаха съвместното учение „Тракийска звезда 25“ с изтребители F-16
Учението включва 12 изтребителя F-16 от САЩ, както и самолети от Румъния и Гърция
14.07 | 16:00
Най-четени
-
Надежда Йорданова: Подготвяме вот на недоверие през септември
Йорданова изрази мнение предстоят ли нови избори в страната.
14.07 | 09:59
-
Тежка година за българското овощарство – след катастрофалните загуби при черешите, сега и реколтата от праскови
Последният удар идва от бурята в Сливенско, придружена с ветрове със скорост до 100 км/ч,...
14.07 | 10:59