След смъртта на дете в зъболекарски кабинет в Пловдив: Повдигнаха обвинение на анестезиолога 03.06 | 16:00
Мъжът е на свобода срещу гаранция от 3000 лева
Повдигнаха обвинение на анестезиолога, поставил упойката на 6-годишното дете, което почина в стоматологична клиника в Пловдив. Той е обвинен в немарливо изпълнение на задълженията си. Трагичният инцидент стана на 4 април тази година.
Според прокуратурата анестезиологът е нарушил общите правила за добра медицинска практика, не направил адекватна преценка на състоянието на пациента въз основа на историята на заболяването, симптомите и провел лечение, което не било безопасно и качествено. Назначил по-голяма от необходимата доза на един от медикаментите.
По делото са извършени множество действия - разпити на свидетели, изготвена е съдебномедицинска експертиза, като предстои да бъде назначена и комплексна съдебномедицинска експертиза, както и допълнителна токсикологична експертиза и др.
Спрямо обвиняемия П.М. е взета мярка за неотклонение "гаранция" в размер на 3000 лева. По досъдебното производство се извършват действия по разследването.
Водещи
-
Столичният кмет обвини полицията в бездействие въпреки сигналите за хулигани с бомбички
"Маскирани и организирани"
02.12 | 08:45
-
Мирчев твърди, че се готви сценарий за протеста, МВР категорично отхвърля
По-рано Ивайло Мирчев написа, че МВР ще иска прекратяване на протеста "при определени...
01.12 | 18:00
-
Къде ще изградят КПП-та за протеста пред Народното събрание
„Нямаме нищо против мирно-протестиращите граждани, които желаят да изразят своята позиция чрез...
01.12 | 17:40
-
Средната работна заплата достигна 2549 лв. през третото тримесечие
„Това е с 4,4% повече отколкото година по-рано“, коментират експертите от МТСП.
01.12 | 17:20
Най-четени
-
Сдружение „БОЕЦ“ алармира: МВР подготвя палежи и провокации за протеста на 1 декември
От сдружението описват конкретни схеми за саботаж. „Информацията е за палежи на автомобили...
01.12 | 14:00
-
София се готви за още по-голям протест, демонстрации ще има в цялата страна
Възможно е да има протести и на други места, включително и от български общности в чужбина.
01.12 | 13:00
-
Вече 134 г. ВМА е „войник на фронта на човешката болка“
Военномедицинската академия в София отбелязва 134 години от основаването си.
01.12 | 14:30