Британската армия се намесва в кризата с мигрантите 31.07 | 14:26
Попречихме на Хитлер да стъпи в нашата страна. Защо слабите ни управници не успяват да спрат няколко хиляди изтощени мигранти, питат британските медии

Кризата с мигрантите, които ежедневно щурмуват Ламанша става все по-мащабна. Английските таблоиди призоваха британската армия да се намеси в Кале и удвоиха критиките срещу Франция, обвинена в малодушие и безотговорност при опитите за решаване на кризата с мигрантите.
"Пратете армията" е заглавие на първа страница на Daily Mail, посветил пет страници на"Катастрофата Кале".
"Попречихме на Хитлер да стъпи в нашата страна. Защо слабите ни управници не успяват да спрат няколко хиляди изтощени мигранти?", пита всекидневникът на вътрешните страници.
"Ето защо вината е на французите", е заглавието на друга статия във вестника, обвиняваща Франция в цинизъм.
Таблоидът е взел интервюта и от няколко бременни жени от района на Кент, които са много притеснени, че може да им се наложи да родят в линейките. На магистрала М20 се образуваха множество задръствания поради опитите на мигрантите да пресекат Ламанша по този път.
"Французите се държат също толкова зле, колкото и италианците", е крайната оценка на всекидневника.
Най-четеният британски всекидневник Sun също пести критики.
"Кокел има нужда от силова подкрепа", разбира се - британска, подчертава таблоидът.
"Анархията в Кале е инфектирана рана на лицето на Европа", според всекидневника.
"Франция не се справя. Полицаите й са объркани, а и те от всяко положение предпочитат да ни прехвърлят отговорността", добавя вестникът, който изпрати пици на шофьорите, блокирани на пътищата в Кент.
"Пратете армията, за да спре нашествието на мигрантите", пише и Daily Express, който подкрепи Найджъл Фарадж и еврофобската Партия за независимост на Обединеното кралство (ЮКИП). "Очевидно французите се провалиха в контрола на мародерстващите мигранти", пише изданието.
Daily Telegraph също призова за изпращане на войници във Франция.
"Проблемът Кале" не може да бъде решен в Кале, защото не е проблем на Кале. Това е само малка част от европейски проблем, или световен, който няма очевидно решение", пише кореспондентът на в. The Independent в Париж.
Великобритания "може да приеме всеки мигрант от джунглата на Кале, без да забележи. Това ще е само капка в морето. Кризата е другаде и не може да бъде решена от отделни правителства", смята в. Times.
Мигрантите ежедневно изправят на крака властите във Франция и Великобритания. През последната нощ близо 1000 мигранти направиха нов опит да влязат в Евротунела откъм Кале, за да се прехвърлят във Великобритания.
Според властите 300 мигранти са били блокирани от полицията, а 800 са се струпали около френския вход на тунела. Те казват, че няма да се откажат от опитите да стигнат до Великобритания, защото "цяла Европа знае, че Англия е добра страна".
За блокирането на мигрантите в района бяха командировани допълнително 120 френски полицаи.
Пред дни мигрант почина в опит да се качи в движение на един от товарните влакове на Ламанша.
Друг имигрант - суданец, бе прегазен от камионпредишната нощ, а друг по-рано бе тежко ранен от токов удар в Париж.
Около 3000 незаконни мигранти живеят близо до тунела под Ламанша в импровизиран лагер, известен като Джунглата.
Мерките за сигурност са значително подсилени, заявява ръководството на компанията оператор на тунела "Евротунел". По-рано тя поиска от Франция 9,7 милиарда евро като компенсация за щетите от неканени гости и за разходите по охрана, които прави самото дружество.
Британският премиер Дейвид Камерън обеща да депортира от кралството повечето нелегални мигранти.
Водещи
-
Камера е записала думите на починалия арестант в Казанлък: Убихте ме!
47-годишният мъж почина след арест в Центъра за Спешна медицинска помощ в града
20.03 | 20:45
-
"Почивайте в мир, ангели наши": В Кочани се простиха с жертвите на пожара
Семействата на загиналите при трагедията изпратиха своите деца в последния им път в няколко...
20.03 | 21:00
-
Орлин Колев: Не съм обвързан с политически партии или личности
Ще продължа да преподавам на студентите, но се налага да изляза в неплатен отпуск, ще...
20.03 | 20:13
-
Петков за избора на Орлин Колев:Всичко е ясно - "Ново начало" играе с управляващите
Ако Борисов не защитаваше Пеевски, Пеевски щеше да е от хаштаг "Кой" на хаштаг "Никой"
20.03 | 20:00
Най-четени
-
Какви потребителски такси дължим като здравноосигурени
Информацията важи за всички лечебни и здравни заведения на територията на страната, независимо...
20.03 | 08:30
-
Третият ерген Васил Пенев влиза в предаването тази вечер
Васил Пенев е на 29 години. Живее и работи в София в сферата на търговията и рекламата
20.03 | 10:30
-
Държавата предлага 30% сградна инсталация в сметката за парно
След решение на Върховния административен съд досегашният начин на изчисление беше отменен
20.03 | 13:20
-
Високо напрежение в НС: Борилавова нарече Тошко Йорданов "изтривалка на ГЕРБ"
Той й се скара да млъкне, докато той говори от трибуната
20.03 | 16:30