Гърция налага глоби на хората, които отиват на работа без PCR тест 24.05 | 13:30
От днес се извършват масови проверки и в частните фирми
 
    
            
            
            
            
    Гърция ще налага високи глоби за работодатели и служители, отишли на работа без тест за коронавирус. По два пъти на седмица трябва да се тестват всички работещи в частния сектор, независимо от професията им. От днес се извършват масови проверки и в частните фирми.
    
    
    За работодателите, допуснали свои служител без тест глобата е 500 евро на човек, а при положителен резултат 1500 евро.
    
    
    Нежелаещите да се тестват не се допускат на работа от днес, според разпореждане на гръцкото здравно министерство. Тестовете са безплатни, както за държавните служители.
    
    
    Под строг контрол на властите е здравният статус на работещите в туризма. Масово в последните дни се ваксинират младите хора, което доведе до откриване на нови центрове за имунизация по островите.
    
    
    Всеки ден се увеличава броят на туристите, пристигащи в Гърция, съобщават от министерството по туризъм. Само в рамките на три дни три пъти се увеличиха международните полетите към остров Корфу.
    
    
    Засилено пристигане на чуждестранни туристи отчитат туристическите агенции на всички острови в Егейско море. Гърция отвори пристанищата си и за круизни кораби. Строгото спазване на протокола по антивирусните мерки увеличи туристите към южната ни съседка. Рязко спадат и случаите на носители на коронавируса.
  
Водещи
- 
                Окончателно: Студентите платено обучение също имат право на стипендииТова реши Върховният административен съд 30.10 | 20:30 
- 
                Камен Калев отказа наградата "Златен век" от МКРежисьорът е възмутен от "настоящото политическо управление на държавата" 30.10 | 20:15 
Най-четени
- 
                Завърши ремонтът в платното за София на участъка от автомагистрала „Хемус“ от село Яна до входа на столицатаПревантивният ремонт на участъка започна от 15 септември, след като през лятото бяха... 30.10 | 09:45 
- 
                Търсенето на злато достигна рекордни нива заради геополитическото напрежениеЦената на благородния метал също отбеляза безпрецедентни върхове 30.10 | 13:30 
- 
                Топлото време забави подготовката за кисело зеле в РусеЦени на "Плодекс" в очакване на активизиране 30.10 | 10:15 
- 
                Още три участнички влизат в истинския "Ерген"Продуцентът на шоуто, Ники Николов, подчерта, че представените жени със сигурност ще участват... 30.10 | 11:30 
 
    
 
    
 
    
 
    
 
    
 
    
 
    
