Лавров и Кери обсъдиха ситуацията в Сирия и Близкия изток 28.09 | 20:00
Срещата между двамата е бил част от подготовката за срещата между президентите на Русия и САЩ

Руският външен министър Сергей Лавров и американският държавен секретар Джон Кери обсъдиха обстановката в Сирия, споразуменията за иранската ядрена програма и ситуацията в Близкия изток, съобщи ТАСС, като се позова на руското министерство на външните работи.
Според изявлението поредният разговор между Лавров и Кери е бил част от подготовката за срещата между президентите на Русия и САЩ, Владимир Путин и Барак Обама, в кулоарите на сесията на Общото събрание на ООН.
"Обсъдени бяха въпросите за уреждане на ситуацията в Сирия, изпълнение на договореностите за иранската ядрена програма и други аспекти на обстановката в Близкия изток и Северна Африка", каза руското външно министерството.
Вчера Лавров и Кери също разговаряха за положението в Сирия. Според руското външнополитическо ведомство сред другите обсъждани теми са били уреждането на украинската криза и взаимодействието в ООН.
Над 150 държавни лидери се събраха на световната годишна среща на ООН. ред ключовите теми, които обсъждат делегатите, са конфликтите в Сирия и Украйна, и борбата с религиозния фанатизъм.
Сесията беше открита от генералния секретар на ООН Бан Ки Мун, който във встъпителната си реч посочи, че страните от ЕС трябва "да направят повече" за бежанците, а строителството на стени за възпрепятстването им е недопустимо.
Последва речта на американския президент Барак Обама, който обърна внимание на екстремизма, конфликта в Сирия, както и този в Украйна. Той подчерта, че има нужда от обединение на усилията на силните държави, като допълни, че различията трябва да се разрешават с дипломация, а не с конфликти.
Водещи
-
Зеленски ще се срещне само с руския президент Владимир Путин за преговори в Турция в четвъртък
Зеленски каза, че е готов да се срещне с Путин в турския мегаполис за преговори, които да...
13.05 | 10:59
-
Промени в изчисляването на платения годишен отпуск в четири хипотези са разписани в наредбата
Такива служители са длъжни при необходимост да изпълняват трудовите си задължения и след...
13.05 | 10:31
-
Променя се организацията на движение в два участъка на Софийския околовръстен път заради ремонт
До 15 май през нощта поетапно за ремонт на настилката ще се ограничава движението в участъка...
13.05 | 10:16
-
Министърът на образованието очаква финансовият министър днес да даде официална позиция по темата
"Не е вярно, че Брюксел е предупредил България, че може да спре влизането ни в еврозоната...
13.05 | 09:59
Най-четени
-
Очаква се решението на председателя на парламента Наталия Киселова ще насрочи ли за разглеждане и гласуване и за кога предложението за референдум
Да не се бавим искат и от ПП-ДБ, но предлагат процедурата да мине възможно най-бързо през...
13.05 | 08:42
-
Горанов за референдума за еврото: Добре че президентът и вицепрезидентът могат да се избират само два пъти
По думите на Горанов Румен Радев ще остане в историята с това действие. Определя го като...
13.05 | 09:15
-
Днес е обявен жълт код за обилни валежи в областите Смолян, Пазарджик и Благоевград
По Черноморието ще бъде предимно слънчево
13.05 | 08:35