Лекари без граници: Български ченгета бият мигранти 05.10 | 13:51
Организацията обвинява в същото и полицаите в Хърватия и Унгария
Неправителствената организация "Лекари без граници" обвини полицията в България, Хърватия и Унгария в упражняване на насилие срещу мигранти, най-вече деца, опитващи се да влязат в Европа, информира "Франс прес", цитирана от БГНЕС.
"Повече от година нашите доктори и медицински сестри продължават да чуват една и съща, повтаряща се история за млади хора, които са бити, унижавани и нападани с кучета за това, че се опитват отчаяно да продължат пътя си", посочва в изявление ръководителят на сръбския клон на организацията Стефат Моисен, предаде Нова ТВ.
По думите му през първите шест месеца на тази година 92% от децата и младежите, които посещават центровете за психично здраве на "Лекари без граници" съобщават за физическо насилие от страна на граничните власти на България, Унгария и Хърватия. Той допълни, че почти половината от децата посочват като извършители българските служители на реда.
Стотици хиляди мигранти се опитаха да стигнат до Северна и Западна Европа през т. нар. "Балкански маршрут", който беше затворен през 2016 г. хиляди от тях останаха блокирани в Сърбия, но въпреки това продължават да опитват да продължат пътуването си.
Водещи
-
Столична община: Не очакваме проблеми със снегопочистването в София
Относно голямата обществена поръчка за отпадъците в София, Надежда Бобчева каза, че днес вече...
21.11 | 18:00
-
Служител на НОИ: Няма да има пенсии, ако спрем да работим
Те искат 20% увеличение на фонда за възнаграждения вместо предвидените 5%
21.11 | 17:20
-
Защо конфликтът може да бъде най-здравословното нещо за вашата връзка
Те вече не се опитвали да се „поправят“ един друг, нито да се обвиняват или патологизират....
21.11 | 16:45
-
Служители на НОИ излизат на протест
Малко по-късно протести ще има и в други градове на страната.
21.11 | 16:30
Най-четени
-
Адвокат: Задължително обжалвайте, ако получите фиш за превишена скорост
Новата система за контрол на средната скорост обещава повече безопасност по пътищата, но...
21.11 | 15:30
-
Добра новина за собственици на апартаменти в Елените
Премахват се покрития върху реката, не жилищни сгради
21.11 | 10:44
-
Поверия и обичаи за Деня на християнското семейство
Препоръчва се вярващите да се изповядат предния ден
21.11 | 11:45
-
Ваня Григорова: Цените в София скачат, а паркингите още ги няма
Пари има, но решения няма
21.11 | 12:15