Либия обеща да спазва петролните договори, подписани от Кадафи 07.09 | 09:03
Една от големите трудности за международната общност е избягването на хаотичния подход при възстановяването на Либия, твърди европейски дипломат

Либийските власти обещаха на делегация на ЕС да спазват поетите ангажименти при подписаните по време на управлението на Кадафи петролни договори, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
"Посланието беше, че ще има приемственост в търговските дела", заяви пожелал анонимност високопоставен европейски дипломат по повод посещението на делегацията на ЕС в Триполи. Либийците уверили представителите на общността, че ще спазват поетите ангажименти и че подписаните при управлението на Кадафи договори ще продължат и няма да бъдат нито денонсирани, нито анулирани, уточни той.
В продължение на пет дни делегация на ЕС под ръководството на Агостино Миоцо, директор по управление на кризи в европейската дипломатическа служба, разговаря с редица представители на либийските бунтовници, дипломати в Триполи и представители на ООН.
Една от големите трудности за международната общност при възстановяването на Либия ще е да се избегне хаотичен подход, заяви европейският дипломат.
Водещи
-
И адвокатите започват ефективен протест, искат по-високи заплати
Те ще бойкотират съдилищата
01.06 | 17:20
-
Страхил Ангелов: Лицемерието и обидите изкараха хората, еврото преля чашата
Изходът е оставка на правителството, избори и референдум, смята той
01.06 | 17:00
Най-четени
-
Диляна Гайтанджиева: Твърденията на Грозев са клевети и манипулации, ще заведа дела
Това написа тя във фейсбук профила си след обвинениятана Христо Грозев, че е работила за ГРУ
01.06 | 11:00
-
Грандиозен старт на летния сезон дадоха от Поморе
Куп официални лица и родни звезди на събитието
01.06 | 10:20
-
Избягвайте пазаруването на храни и играчки от павилиони на открито
Това предупреждават от "Ние, потребителите"
01.06 | 11:20