Мандела оставил 4 млн. долара наследство 03.02 | 15:53
То ще отиде при близките, парртията му и няколко училища

Вече покойният президент на ЮАР Нелсън Мандела е оставил наследство от над 4 млн. долара под формата на недвижими имоти.
Всеки член на семейството на иконата на борбата срещу Апъртейда ще получи по 130 000 долара.
Мадиба е оставил значителна част от имуществото си на управляващата партия Африкански национален конгрес. Също така той е оставил по нещо и за личния си персонал, както и за няколко училища, информира BBC.
Най – вероятно третата съпруга на Мандела ще се откаже от претенциите си към своята част от завещаното й имущество.
Южноафриканският президент е оставил къща в Йоханесбург и скромен апартамент в Източен Кейп, както й печалбите от книгите ми, включително и автобиографичната "Дългият път към свободата".
Адвокатите на Мандела твърдят, че за момента никой не е заявил, че ще оспорва последната воля на Мадиба.
Той почина през декември миналата година на 95 години.
Водещи
-
Венимин е победиелят в 13-ия сезон на "Като две капки вода"
Втора остана Михаела Маринова, а трети - продуцентът Иван (без Андрей)
19.05 | 00:08
-
Антон Кутев: Киселова си позволи да изземе правомощията на Конституционния съд
Президентът се опасява как ще се отрази въвеждането на еврото на българските граждани, т.е....
18.05 | 18:00
-
Преди срещата му с Путин: Лидерите на Германия, Франция, Великобритания и Полша планират да говорят с Тръмп
Мерц, Стармър, Макрон и Туск искат да обсъдят с американския държавен глава войната в Украйна
18.05 | 16:40
Най-четени
-
Венимин е победиелят в 13-ия сезон на "Като две капки вода"
Втора остана Михаела Маринова, а трети - продуцентът Иван (без Андрей)
19.05 | 00:08
-
Кметът Терзиев: Протестът на шофьорите е незаконен и несправедлив
Пети ден София е без наземен градски транспорт, метрото работи
18.05 | 15:00