Няма угодия! Вчера британци викаха: „Тръгваме си!“, днес проплакват „Защо ни гоните?“ 26.06 | 17:18
Ние ще решим кога да си тръгнем, заяви първият дипломат на Великобритания

Решението кога да задейства член 50 на Лисабонския договор за Европейския съюз, в който е заложена процедурата за излизане от общността, е от изключителната компетенция на Великобритания. Това заяви британският министър на външните работи Филип Хамънд.
Графикът по прилагане на този член зависи изключително от Великобритания, каза той и добави: Партньорите от ЕС искат ние да направим това бързо и оказват натиск. Хамънд подчерта, че преговорите с ЕС за излизане на Лондон от общността няма да започнат, докато този член не бъде задействан.
Британският премиер Дейвид Камерън, който подаде оставка след референдума, ясно посочи, че с това трябва да се занимава новият премиер на страната. Името му ще стане известно някъде в началото на октомври по време на конференцията на торите, припомня БГНЕС.
На референдума, който се проведе по инициатива на Дейвид Камерън на 23 юни, 51,9% от британците гласуваха за излизане на Обединеното кралство от общността. Гласоподавателите в Англия и Уелс се обявиха за напускането, докато тези в Лондон, Шотландия и Северна Ирландия са на обратното мнение. Веднага след като станаха ясни резултатите от гласуването Брюксел поиска от Великобритания възможно най-бързо да започне процедурата за излизане.
Водещи
-
Плевенчани излизат на протест срещу жестокостта към животни
Протестът ще се проведе пред Съдебната палата с искане за справедливи наказания
17.03 | 18:00
-
Арестуван за трагедията в Кочани: Останах в огъня до последния момент
Министърът на вътрешните работи Панче Тошковски заяви, че са отведени на разпит още 5 души,...
17.03 | 17:45
-
Украинският президент ще участва в срещата на върха в провинция Албърта през юни
Марк Карни отправи поканата по време на телефонен разговор
17.03 | 17:30
-
Всяка година извършваме контролни или комплексни проверки на дискотеките в регистрите
В списъците са около 260 такива обекта, съобщи директорът на ГД ПБЗН главен комисар Александър...
17.03 | 17:15
Най-четени
-
Големите вериги: Такъв прецедент няма никъде в Европа! Държавният магазин ще бъде първият празен от доста години
В него ще се предлагат хранителни продукти, като според предложението надценката върху храните...
17.03 | 13:30
-
Ето как е действала схемата със заснемането на мъчения на животни
Двамата имат и обвинение и за пране на пари
17.03 | 11:59
-
Прокуратурата ще даде подробности за случая с бруталните убийства на животни
Случаят предизвика широк обществен отзвук. Жители от няколко града се събираха на протест в...
17.03 | 09:58
-
Общо осем души от пострадалите при пожара в дискотека в Република Северна Македония са приети в „Пирогов“
България е поела ангажимент да приеме 14 души за лечение.
17.03 | 10:30