От Лондон и Дъблин: Сделката за Брекзит е близо 03.11 | 18:00
Барние бил готов на отстъпки, ако и британците го направят, твърди ирланският външен министър

Има сигнали от страна на британското и ирландското правителство, че сделката по Брекзит е много близо. Това става ясно след серия от срещи от двете страни на ирландската граница и положително изявление от страна на Демократичната юнионистка партия, предаде БНР.
Ирландският външен министър Саймън Ковъни и британският вицепремиер Дейвид Лидингтън обявиха в един глас, че постигнатият напоследък напредък в преговорите за Брекзит може да доведе до решаване на проблема с ирландската граница. Повод за оптимизъм им дава и изявлението на лидера на северноирландската Демократична юнионистка партия Арлийн Фостър, която също намекна, че сделката е все по-близо.
Фостър направи изявлението след среща с министъра за Брекзит Доминик Рааб в Белфаст. Съвсем наскоро партията заплаши да гласува против бюджета и изобщо да спре подкрепата си за Тереза Мей, ако премиерът не се съобрази с искането ѝ Северна Ирландия да няма по-различен статут от останалите части на Обединеното кралство.
Подробности по напредъка не са известни, но Саймън Ковъни каза, че главният европейски преговарящ Мишел Барние е готов да обърне по-голямо внимание на някои от британските тревоги при положение обаче, че Лондон прояви повече гъвкавост.
Водещи
-
Деница Сачева: Бюджет 2026 ще бъде предизвикателство
Няма да подкрепим текстове, които да правят журналистиката престъпление, категорична е тя
12.10 | 18:00
-
Петима задържани в Огняново по подозрение в купуване на гласове
Частични местни избори се провеждат в Пазарджик и Хасковско
12.10 | 17:40
-
Софийската топлофикация изтегля със седмица по-рано спирането на топлата вода
Дружеството предприема действия топлоподаването да бъде спряно от 13 октомври, вместо по...
12.10 | 17:20
-
Километрично задръстване на автомагистрала "Тракия"след предната катастрофа
Няма информация за пострадали
12.10 | 17:00
Най-четени
-
Държавата е основен работодател в една пета от общините
Това показва анализ на Института за пазарна икономика
12.10 | 10:00
-
Румяна Бъчварова: Тече процес на концентрация на власт
Според нея мотивът може да изглежда като персонална санкция срещу президента, но истинският...
12.10 | 14:00
-
Радан Кънев: Управляват ни кукли, това е фасадна демокрация
Евродепутатът допълни, че българите не вярват на съда, прокуратурата и правителството, което...
12.10 | 15:00