Празен палатков лагер за 3 млн. поклоници в Саудитска Арабия не пуска бежанци 15.09 | 16:46
Кралството не иска мюсюлмански мигранти, щели да развалят държавата

Страните от Европейския съюз бяха сериозно обвинени, че не приемат достатъчно сирийски бежанци от Саудитска Арабия и Близкия Изток. В същото време богатата заради нефта си Саудитска страна разполага с луксозни климатизирани палатки за над 3 милиона души.
Най-големият и луксозен лагер от шатри в света стои абсолютно празен, защото кралството не иска да приеме никакви бежанци, особено мюсюлмани, включително и от Сирия. Това съобщава сайтът на известния американски журналист Алекс Джонс Infowars.
Това не са обикновени палатки, а изключително качествени и луксозни платнени постройки, разпънати на обща площ от 20 квадратни километра. Те всъщност се използват само 5 дни в годината от пристигащите от цял свят поклонници за мюсюлманския Хадж.
Палатките са с размер 8 на 8 метра и са били построени от саудитското правителство през 90-те години на миналия век. Модернизирани са през 1997 г. и дори всяка разполага с противопожарна инсталация. Целият район е разделен на лагери и всеки от тях има кухня и баня.
Каква е причината Саудитска Арабия да не желае да има общо със Сирия и народа ѝ? Според журналиста причината е именно различията във вероизповеданието. Вярванията на сирийците са значително по-либерални от повелите на уахабизма, който е възприет като държавна религия в Саудитска Арабия.
Друга вероятна причина е сериозното увеличение на социалното подпомагане, което кралството въведе заради масово недоволство на народа. Според правителството на Саудитска Арабия имигрантите със сигурност ще искат да се възползват от социалните помощи, което ще разклати финансовата стабилност на държавата.
Водещи
-
Сменяме личния лекар по-лесно
Регистрационната форма за избор на личен лекар ще претърпи техническа преработка, като се...
19.09 | 11:59
-
Промени в Закона за статистиката влизат за първо гласуване в парламента
Парламентарен контрол
19.09 | 11:30
-
Борисов с критика към Пеевски, сравни го с „ранния Бойко“: Никой няма право да говори с „аз“, правителството е на България
Той повтори още веднъж - не сме си достатъчни, така е конструирана цялата политическа система...
19.09 | 11:15
-
Мирчев: България има трима премиери
"Вие знаете, че премиер номер 3 е истинският - голямото Д. Ние ще пуснем въпроси до всички...
19.09 | 10:59
Най-четени
-
„Те го наричат ремонт, ние – диверсия и безотговорност“: Недоволството в „Дружба 2“ расте
Жителите на квартала споделиха, че се притесняват от това, че още не са получили график,...
19.09 | 09:15
-
Проф. Рачев показа времето за дългия уикенд
Понеделник, вторник, сряда - температурите ще са над 30 градуса.
19.09 | 09:45
-
Сериозен трафик се очаква по главните пътища в поредицата от три почивни дни
Пътят за Гърция е едно от възловите места в страната, където от МВР и Агенция "Пътна...
19.09 | 09:30