Русия атакува пристанищния град Одеса 18.11 | 15:30
"Русия вероломно насочи ракета към жилищна сграда, в която се извършва стопанска дейност", написа кметът Хенадий Труханов в Telegram.

Русия атакува пристанищния град Одеса. Съобщава се за най-малко 8 убити и 18 ранени, включително дете. Четирима от пострадалите са в тежко състояние, съобщи "Киев Индипендънт".
"Русия вероломно насочи ракета към жилищна сграда, в която се извършва стопанска дейност", написа кметът Хенадий Труханов в Telegram.
Украинският президент Володимир Зеленски заяви, че при нападението са били повредени паркинг, жилищна сграда, университет и административна сграда.
"След разговори и срещи с руския президент, след лъжливи медийни клюки за "въздържане" от удари, Русия показва от какво се интересува в действителност: само от война", допълни той, цитиран от БГНЕС.
Нападението се случи малко след като Русия извърши един от най-масираните си удари срещу Украйна на 17 ноември и смъртоносни ракетни атаки срещу град Суми през нощта на 18 ноември.
Одеса, която лежи на брега на Черно море в Южна Украйна, е дом на около 1 млн. жители. Пристанищният град многократно е бил обект на нападения по време на пълномащабната война.
Снимка: БГНЕС
Водещи
-
Хампарцумян коментира влизането в еврозоната и дали приемането на еврото ще повлияе на потребителската кошница
Ако се върнем с 50 години, съвсем ще ни се замаят главите, нали така?
24.04 | 15:15
-
КЗП публикува съвети във връзка с планирането на летните почивки, скоро пуска мобилно приложение за подаване на сигнали
Какво да следим при резервации:
24.04 | 14:45
-
Хакери твърдят, че имат данните на над 100 000 души от сайт на АПИ
Киберекспертът Христиан Даскалов обясни, че има изкупуване на стари "течове на информация".
24.04 | 14:30
-
Горите на България трайно застаряват заради липса на активна грижа
Горите в България заемат над 39% от територията на страната
24.04 | 14:00
Най-четени
-
Костадин Костадинов: Толкова е жалко и унизително, че няма накъде повече
Председателят на "Възраждане" направи паралел между сегашното медийно отразяване
24.04 | 10:30
-
На 87 години почина легендарната журналистка на БНТ Даниела Кънева
През 2020 г. президентът Румен Радев я удостои с Почетния знак на държавния глава за нейния...
24.04 | 10:00
-
До 500 лева глоба грози закъснелите с данъчните декларации
Сериозни санкции за закъснение
24.04 | 09:30
-
Денят на "синовете на гърма" – какво знаем за Светли четвъртък
Народни обичаи и вярвания
24.04 | 09:15