Църква в Нигерия беше взривена след самоубийствен атентат с кола 29.10 | 07:10
Засега никой не е поел отговорност

Най-малко седем души бяха убити, а десетки бяха ранени при самоубийствен атентат в северния град Кадуна в Нигерия, съобщи BBC.
Кръвопролитието се е случило в католическа църква по време на масово събиране, когато кола с натоварени експлозиви се е врязала в нея, споделят очевидци.
Инцидентът е запалил гнева на християните, които нападнали друга кола, дошла, за да окаже помощ.
Засега никой не е поел отговорност за атентата, но районът е често нападан от ислямистката групировка "Боко Харам".
Нигерия е страна, която е разделена от религиозни изповедания. В северната част на страната масовата религия е ислям, докато юга е доминиран от християни. Кадуна е град, в който двете религии имат балансиран брой поклонници.
Кадуна е административен район, в който "Боко Харам" извършиха три атентата в църкви през юни 2012 г. Тогава близо 50 души загубиха живота си.
Водещи
-
Бизнесмен в Царево: На колене сме
„Трябваше на мястото на малката бензиностанция да бъде изградена по-голяма, но това няма да се...
06.10 | 11:15
-
Кризата с липса на ток в общини около Перник и Кюстендил се задълбочава
Живеещите там се опасяват, че ако се наложи да викат спешна помощ или ако попаднат в друга...
06.10 | 11:00
-
Синоптик от НИМХ: Валежите ще продължат 56 часа
Предупреждение от първа степен - жълт код за интензивни валежи, е обявено за Централна и...
06.10 | 10:45
-
От неделя отпадъците на домакинствата с над 300 хиляди столичани се събират временно от общинското предприятие за третиране на отпадъци
Боклукът ще се събира за две седмици, включително в специални контейнери за строителни...
06.10 | 10:30
Най-четени
-
Четвърти ден след водното бедствие в „Елените"
„Стана ясно, че размерите на човешките алчност и глупост са безгранични”, добави ученият.
06.10 | 09:30
-
От неделя отпадъците на домакинствата с над 300 хиляди столичани се събират временно от общинското предприятие за третиране на отпадъци
Боклукът ще се събира за две седмици, включително в специални контейнери за строителни...
06.10 | 10:30
-
Поставяне на противогрипни ваксини препоръча специалистът по инфекциозни болести проф. Атанас Мангъров
По думите му всяка година грипът е такъв, какъвто се случи - не може да бъде предвиден.
06.10 | 09:15