"Хизбула" стовари гнева си върху Израел за обвиненията срещу нея 06.02 | 20:51
България все още не се коментира от групировката

Израел води кампания срещу "Хизбула", с която се цели дискредитацията на групировката в света. Tова изявление дойде от зам.- генералния секретар на съпротивителното движение Наим Касем, информира Daily Star.
"Израел провежда кампания срещу организацията ни, защото не намери по-удачен начин да се бори с нас", заяви Наим Касем.
Изявлението на Касем дойде само ден, след като страната ни излезе с официално становище, че "Хизбула" стои зад атентат в Сарафово от 18 юли 2012 г.
"Хизбула" е силна и набира все повече поддръжници, като тренира да посреща всякакви подобни обвинения. Всичко, което беше отправено към нас няма нищо да промени", каза Касем. Той уточни, че враждебността на организацията ще остане насочена към Тел Авив.
Позиция към България не бе изказана, но по-рано на официалния сайт на шиитската групировка бе публикувана статия за Сергей Станишев, която подкрепа становището му за това, че обвиненията срещу "Хизбула" са продиктувани от външен натиск.
Водещи
-
Нов скок на потребителската кошница
Маслото е било 3,17 лева в началото на периода, а към днешна дата е 3,06 лева за пакетче от...
11.08 | 15:45
-
Криминалисти задържаха двама мъже за телефонна измама в Габрово
Възрастна жена даде 8000 лв. на ало измамници в Търговище
11.08 | 15:30
-
Безвизов режим за престой във Виетнам с цел туризъм до 45 дни ще бъде въведен за гражданите на 12 държави
Считано от 15 август 2025 г., предходно решение от 15 януари 2025 г. за освобождаване от визи...
11.08 | 15:15
-
НЗОК ще има право да проверява заплатите на лекарите и сестрите
Създава се законова възможност при извършване на проверките от НЗОК/РЗОК да могат да...
11.08 | 15:00
Най-четени
-
35-годишен мъж е нападнат в дома си в центъра на София
Нападението е било заснето от охранителни камери на сградата.
11.08 | 10:15
-
Откриха мъртва сърна, завързана в чувал
Тялото на животното е намерено в имот в селото, завързано в чувал.
11.08 | 12:30
-
Преди срещата на върха: При какви условия е възможен мир в Украйна?
Украинският президент Володимир Зеленски не беше посочен като участник в разговорите за...
11.08 | 11:30
-
Приятелите на Тодор Славков: Човек, който се плаши да не го гътне един вирус, не би посегнал никога на живота си
И споделят, че един от най-големите му страхове бил да не стане жертва на пътна катастрофа.
11.08 | 09:45