2,4 млрд. евро е получила Румъния 24.10 | 14:18
Парите са от структурни и кохезионни фонодове
Румъния е привлякла тази година 2,4 милиарда евро от структурни и кохезионни фонодове, съобщи румънското министерство за еврофонодвете. По данни на министерството тази сума е по-голяма отколкото средствата, привлечени за целия период 2007-2012 г., предаде Mediafax.
Mинистърът за еврофондовете Еуджен Теодорович подчерта, че тези резултати са ефект от приложените мерки, осигурили възобновяване на плащанията през тази година по четири оперативни програми, които бяха блокирани по-рано.
"Успехът се дължи и на опростяване и увеличаване на ефективността на системата за усвояване на еврофондовете", съобщи Теодорович, цитиран от БТА.
Той подчерта, че "Румъния се класира на първо място сред всички страни членки", отчитайки нарастване със 75% на преведените от ЕК суми през първите месеци на тази година спрямо нивото, регистрирано през периода 2008-2012 г.
Тази година Европейската комисия деблокира плащанията за Румъния по оперативните програми "Развитие на икономическата конкурентоспособност", "Развитие на човешките ресурси", "Регионално развитие" и "Транспорт".
Водещи
-
Четири партии напуснаха коалиция "БСП - Обединена левица"
Тези формации са подали писмени заявления за прекратяване на участието си в "БСП Обединена...
20.01 | 12:45
-
Радев внесе оставката си в Конституционния съд
Оставката на Радев е внесена в КС и държавният глава очаква неговото произнасяне.
20.01 | 12:30
-
ПП „България може“ на Кузман Илиев свиква Национална конференция
Общото събрание ще се проведе в зала „Киев“ на Парк-хотел „Москва“ и ще започне в 13:00 ч.
20.01 | 11:45
-
Най-мощната в последно време магнитна буря обхваща Земята на 20 януари
Очаква се това изхвърляне да достигне нашата планета днес, 20 януари.
20.01 | 11:30
Най-четени
-
Президентът Румен Радев ще депозира оставката си
До този момент няма случай на подадена оставка от президент на България.
20.01 | 08:30
-
Мартин Карбовски: Не сме с вас, господин Президент. Вие бъдете с нас!
Искахте промяна? Вземете си я. Дайте шанс на недоволството си, не на Радев, зове журналистът
20.01 | 09:15
-
Първан Симеонов: Между ПП-ДБ и Президентството има вежлив тон, това ми се струва следващото възможно мнозинство
По думите му от година насам между ПП-ДБ и Президентството има вежлив тон.
20.01 | 09:30