Арсенал се промуши към 4-ия кръг на ФА къп 16.01 | 23:44
Гол в 87-ата минута класира "артилеристите" за сметка на Суонси

Арсенал се промъкна към 4-ия кръг на ФА къп, след като надделя с 1:0 над Суонси в преиграването на сблъсъка на "Емирейтс Стейдиъм".
Джак Уилшър откри головата си сметка в турнира с изключително ценен за тима си удар в 87-ата минута, който посече "лебедите" и ги изхвърли от най-старата футболна надпревара.
Младата английска надежда получи топката от Оливие Жиру и с премерен изстрел от 20-ина метра не остави шансове на вратаря Мишел Ворм - 1:0.
В действителност "артилеристите" превъзхождаха съперника си през по-голямата част от мача и заслужено стигнаха до победата, докато Суонси като че ли не вложи всичко в търсене на успех.
Показателно за отношението на Микаел Лаудруп към двубоя е фактът, че водещият реализатор на тима Мичу беше оставен на пейката и се появи в игра чак в 71-ата минута.
Арсенал организира няколко отлични шанса да стигне до гол през първото полувреме, когато Жиру най-често се озоваваше на стрелкова позиция. След почивката пък с пропуски се отличи Тио Уолкът, но в крайна сметка Уилшър избави домакините от мъките им.
Въпреки че бяха по-пасивният тим в мача, в 26-ата минута гостите от Уелс можеха да открият резултата, когато центриране на Уейн Раутледж намери главата на Кайл Бартли, а той нацели горната греда.
Мишел Ворм на няколко пъти трябваше да се намесва решително преди почивката, в самия край на полувремето с крак спаси изстрел от въздуха на Томас Вермален.
Към края на мача дойдоха истински златните шансове за "артилеристите", след като по-рано в 64-ата минута удар с глава на Вермален бе избит от голлинията от Лиън Бритън. В 70-ата минута Уолкът трябваше да отбележи, когато направи отличен пробив и стреля параболично от 10-ина метра, но не намери целта.
В 80-ата пък Жиру от точката за дузпа успя единствено да прати кълбото в обсега на Ворм, а по-късно отново Уолкът тества качествата на вратаря на Суонси, който пак изби с крак.
Все пак, 3 минути преди края Жиру се реваншира за пропуските с добър пас към Уилшър, който стреля от дистанция и най-накрая преодоля Ворм за 1:0.
Водещи
-
Младеж на 18 години е задържан за запалване на пожар в покрайнините на село Безмер
Младежът обяснил мотивите си
04.08 | 17:59
-
Почина един от доайените на Народния театър „Иван Вазов“ - Кирил Кавадарков
Светъл да е пътят му!
04.08 | 17:20
-
Огнената опасност край Пирин оставa
Мъж ще бъде глобен за палене на огън в село Плоски
04.08 | 16:59
-
Осигуровките стопяват доходите с над 170 лева месечно
Предупреждение към управляващите
04.08 | 16:43
Най-четени
-
От 1 септември: Забраняват гел лаковете
TPO се използва в някои UV гелове и хибридни лакове за нокти, като помага на продукта да се...
04.08 | 11:45
-
Софи Маринова ще изкара 340 000 лева само за август, ако не и повече
В попфолк средите се знае, че хонорарът й е 10 000 лева, но може и да го е увеличила в...
04.08 | 12:30
-
Аптеките в страната срещат сериозни предизвикателства с въвеждането на двойното етикетиране на цените на лекарствата в левове и евро
Първоначално софтуерът е давал и неточни изчисления на цените на лекарствата от левове в евро,...
04.08 | 09:59
-
Доживотен затвор за смърт на пътя! Новите мерки вече действат
Вече се носи наказателна отговорност за отказ за тестване при произшествие - от една година...
04.08 | 11:30