Бербатов редом до Меси и Роналдо в голмайсторска класация 17.10 | 10:54
Българинът сред 10-те най-добри реализатори на десетилетието

Българският нападател на Монако Димитър Бербатов получи поредно признание за голмайсторските си качества. Благоевградчанинът, който е рекордьор по голове за националния отбор на България, попадна в топ 10 на най-добрите реализатори от шестте водещи първенства в Европа за последната декада (от 2004 г. насам).
Класацията е изготвена не на база лични предпочитания или с гласуване, а за целта са използвани безпристрастни статистически критерии като футболистите събират точки по системата гол плюс асистенция.
За периода 2004 - 2014 Бербатов е наказал противниковите вратари 138 пъти и дал 53 голови подавания, което го нарежда на 9-то място в класацията, която е изготвена, за да отбележи дебюта на Лионел Меси за Барселона (16.10.2004). Митко е постигнал тези впечатляващи показатели с екипите на 5 отбора - Байер Леверкузен, Тотнъм, Манчестър Юнайтед, Фулъм и Монако.
Естествено, на първо място е аржентинският гений, който съвсем скоро ще подобри поредния си рекорд. Лидерът на Барселона има 349 точки (249 гола и 100 асистенции) - толкова, колкото и най-големият му съперник за индивидуалните награди - Кристиано Роналдо. Разликата е, че португалецът има повече голове, а Меси е направи повече асистенции, като звездата на Реал Мадрид е изиграл и повече мачове за разглеждания период.
Трети в класацията е Златан Ибрахимович, а останалите футболисти, които попадат в топ 10, може да видите в Sporta.bg>>
Водещи
-
Слави: Истината е, че България вече е равноправен член на Европейския съюз
Една държава не върви напред със страх, а върви напред със разум и с гордо вдигната глава,...
04.06 | 20:46
-
Хампарцумян: На 1.01.26 си измиваме очите, изкъпваме се хубаво, вече ще сме с по-високо самочувствие
Ние сме едно много малко парченце от еврозоната, заяви финансистът
04.06 | 20:30
-
Кирил Петков: Асен Василев наложили финансова политика, довела ни до еврото
Днес дойде информация, че строежът на магистралната отсечка Русе-Бяла, ще бъде взет от фирма...
04.06 | 20:15
Най-четени
-
Желязков: Ще дадем всички гаранции, че няма да има недобросъвестни търговски практики
И съобщи мерките, които правителството предприема.
04.06 | 11:30
-
ЕК: България е готова да приеме еврото от 1 януари 2026 г.
Това се казва в огласения днес конвергентен доклад от Еврокомисията за България
04.06 | 14:12
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов с коментар преди излизането на конвергентния доклад
Той коментира и протеста срещу еврото, който блокира центъра на София.
04.06 | 10:59
-
ОФИЦИАЛНО: България е готова за еврозоната
Страната ни получава положителна оценка от ЕЦБ
04.06 | 14:04