Братислав Кръстев спечели първия турнир от сезона в снукъра 25.09 | 17:12
Единственият лицензиран треньор у нас спечели и трофея за най-голям брейк
Започна българският сезон 2013/2014 в снукъра. Първият турнир от ранкинг системата у нас се проведе в пловдивския спортен клуб "Чикаго" (ДеНиро) и беше спечелен от Братислав Кръстев.
Подчертаваме, че Братислав е първият и засега единствен профилиран български треньор по снукър.
Припомняме, че на турнира РТС Victoria Bulgaria Open 2013 в зала "Универсиада" той впечатли света на спорта с достойното си представяне срещу Джон Хигинс на телевизионната маса. Тогава Кръстев записа двойно повече точки срещу Вълшебника от Уишоу, отколкото Шон Мърфи и Лука Бресел взети заедно.
Братислав грабна купата за 1-вото място и спечели трофея за най-голям брейк на турнира - 69 точки.
От Българската федерация по снукър подчертават, че първото ранкинг състезание у нас беше белязано от куп високи брейкове, освен този на Кръстев.
Друг български талант - Ивайло Пеков - заслужи поздравления с представянето си, като бе достоен съперник на Братислав във финалния двубой. Ако се съди по играта на пловдивския състезател, то и този сезон от него може да се очакват ранкинг титли.
Специално внимание заслужават двамата 16-годишни играчи, които с участието си в надпреварата в Пловдив дадоха сериозна заявка, че ще затрудняват и в бъдеще остриетата на българския снукър - Спасиан Спасов от София и Сашко Димитров от Петрич.
Благодарение на успеха си в турнира в клуб Чикаго/Де Ниро Братислав Кръстев оглави ранглистата на Българската снукър федерация с 300 точки. На втора позиция е Ивайло Пеков с 220, следван от Георги Величков и Никола Кемилев с по 170 пункта.
Цялата ранглиста можете да намерите НА ТОЗИ ЛИНК.
Ето списък на най-високите брейкове в турнира:
69 - Братислав Кръстев
66 - Георги Величков
63 х2 - Никола Кемилев и Георги Величков
52 - Ивайло Пеков
50 х2 - Братислав Кръстев
Водещи
-
Киара е забелязана с ново гадже след "Ергенът: Любов в рая"
Очевидци разказват, че гласовитата блондинка е била забелязана в столично заведение в много...
17.11 | 17:40
-
Най-добрият български тенисист Григор Димитров остана на 44-о място в световната ранглиста в края на сезона
Димитров, който пропусна почти цялата втора половина от кампанията заради контузия, запази...
17.11 | 17:15
-
2026 година започва с ваканция, ето ги всички почивни дни 2
Как изглеждат официални празници и неработни дни през 2026 г. към този момент:
17.11 | 16:58
-
Бившият вътрешен министър разкритикува Даниел Митов за назначението на уволнен директор
Липса на анализи и оборудване
17.11 | 16:45
Най-четени
-
Слънце и дъжд ще се редуват до края на ноември, температурите скачат до 21°
Вероятността за сняг под 1400 м е минимална, това обясни по БНТ Анастасия Стойчева от...
17.11 | 12:45
-
Председателят на АИКБ, счита че новият бюджет е добър за репресивния апарат
Липсва диалог
17.11 | 11:30
-
Обмен на левове в евро в пощите - срещу документ за самоличност
"Анонимни ползватели на услугата няма да има. Всички наши клиенти ще бъдат идентифицирани",...
17.11 | 10:45