Великият Хигинс: Все по-трудно е срещу българските играчи 08.06 | 12:56
Специално интервю с 4-кратния шампион след тежкия мач с Братислав Кръстев

Джон Хигинс, подобно на миналата година, започна срещу български представител, като Братислав Кръстев създаде сериозни главоболия на 4-кратния световен шампион, поставяйки го в много неудобни ситуации.
В крайна той все пак спечели с 4:0, но оцени подобаващо играта на първия български лицензиран треньор в джентълменския спорт.
"Той игра добре - изигра силни удари, вкара много дълги топки, но изпусна няколко лесни топки и успях да го победя. Въпреки това той игра добре", сподели непосредствено след срещата Хигинс в интервю за Sporta.bg
"За пръв път играх с него с него. Наистина става по-трудно срещу българските играчи и мисля, че в следващите няколко години ще става все по-добро нивото на българския снукър. Те могат да играят срещу най-добрите играчи в света и бъдещето за тях е светло".
Магьосникът от Уишоу говори и за представянето си през миналта година, като се надява да го повтори и през тазгодишното PTC Victoria Bullgaria Open.
"Mиналата година играх добре. Освен това хората тук са много ентусиазирани и е страхотно, че отново сме тук. Надявам се да отново да покажа добра игра и дано стигна финала. Би било хубаво".
Той коментира и промяната в организацията на турнира, като през този сезон зала "Универсиада" е домакин на събитието и играчите пътуват от хотела до мястото за игра.
"Мисля, че тази година залата за игра е много по-добра и по-удобна. Хората могат спокойно да наблюдават по няколко мача, а и може да се събере повече публика в сравнение с хотела. Тук ще могат да гледат и повече мачове".
А дали така е по-трудно за играчите? Вижте сравнението на Хигинс. "Не, не, изобщо не е трудно или неприятно. Може би трябва да дойдете в Китай, за да видите колко трудно е пътуването там. Тук няма никакви проблеми", сподели с усмивка Хигинс.
Водещи
-
Бащата на Сияна: Благодаря, че вместо да се молите за здравето на децата си, се молите за душите на нашите
Продължават протестите срещу войната по пътищата
13.04 | 19:00
-
Тържествена церемония в Трета авиобаза посрещна първия Ф-16
Експлоатацията му ще започне след неговото техническо и летателно приемане от ВВС на България
13.04 | 18:40
-
В понеделник транспортни работници излизат на протестно шествие в София
Вижте къде ще има затворени улици
13.04 | 18:20
-
Карлос Насар e най-добрият тежкоатлет в Европа за 2024 г.
Изминалата година бе най-успешната във все още кратката кариера на 20-годишния спортист
13.04 | 18:00
Най-четени
-
Доган се "прибра у дома" в Боянските сараи за среща с младежкото ДПС, полицията го изгони (ВИДЕО)
Нахлуването на Ахмед Доган и неговите привърженици в имота, известен като "Сараите" в Бояна, е...
13.04 | 10:20
-
Нов протест в София заради опасните пътища
Повод за масовото недоволство стана трагичният инцидент с 12-годишната Сияна
13.04 | 11:00
-
Какво задължително се слага на масата за Цветница?
Празникът попада в периода на Великия пост
13.04 | 12:20
-
Калфин: ЕС няма интерес от търговска война със САЩ, но има много силни оръжия
"Имаме капацитет и трябва да се насочим към високотехнологичната отбранителна индустрия",...
13.04 | 14:00