Вия преди поредното "Ел Класико": Барселона ще продължи да доминира 02.08 | 13:37
През миналата кампания "каталунците" спечелиха титлата в Примера Дивисион, Шампионската лига и Суперкупата на Испания, а сега са нетърпеливи да вдигнат и Купата на страната след загубения финал от вечния враг Реал Мадрид
Нападателят на Барселона и испанския национален отбор Давид Вия даде да се разбере, че изключително плодотворните няколко сезона не са прекъснали глада за успех на каталунците".
В навечерието на битката за Суперкупата на Испания и старта на новата кампания, момчетата на Хосеп Гуардиола искат не само да защитят трофеите си от сезон 2010-11, но и да узаконят клубното си господство с нови титли и непокорените върхове.
През миналата кампания "каталунците" спечелиха титлата в Примера Дивисион, Шампионската лига и Суперкупата на Испания, а сега са нетърпеливи да вдигнат и Купата на страната след загубения финал от вечния враг Реал Мадрид.
"Задачата ни преди старта на сезона е да защитим всичките си отличия от сезон 2011-12, а защо не и да спечелим още нещо?", коментира Вия пред каталунското спортно издание "Ел Мундо Депортиво". "Още помним загубения финал за Купата от Реал и жадуваме да се поправим в турнира догодина".
"Чакат ни важни изпитания през август и трябва да сме сигурни, че сме подготвени подобаващо за тях. Предсезонната ни подготовка върви чудесно. Оптимист съм, че вложените усилия ще ни се отплатят в хода на кампанията", допълни асът на "Ла Фурия".
Първото изпитание за Барса са срещите с Реал Мадрид за Суперкупата на Испания на 14-ти и 17-ти август, преди двубоя с Порто за Суперкупата на УЕФА.
Водещи
-
Почина най-високата баскетболистка в историята
Семьонова, която завинаги ще остане в историята със своя ръст от 213 сантиметра и невероятни...
09.01 | 17:59
-
Близо 300 аптеки остават блокирани, обещаните IT екипи липсват
Хаосът с рецептите продължава - НЗОК не спази 48-часовия ултиматум
09.01 | 17:45
-
С шест стотинки е поскъпнал градският транспорт в Перник
Цената на билета за градските линии е 0,80 евро или 1,56 лв. при досегашна цена от 1,50 лв
09.01 | 17:15
-
Бив депутат от ИТН разкри опити за политическо пазаруване и липса на диалог със Слави Трифонов
Анализът на ситуацията показва, че напускането на Чорбанов съвпада с критичен спад в...
09.01 | 17:00
Най-четени
-
Строят още 36 километра от магистрала “Хемус”
За другия участък там - 4.2, който е с дължина 14 км, регионалният министър издаде разрешение...
09.01 | 14:59
-
Как да преборим „януарското сиво“ и да запазим желанието за действие?
Следобедна малка почерпка: „Умната енергия“
09.01 | 14:15
-
Баба Бориска за първата пенсия в евро: Вземах хубавите пари, гледайте колко са хубави само – зелени, червени
Светлината идва от най-малкия потомък – двегодишното правнуче. "Това е светлинката ми. Чакам...
09.01 | 11:59
-
Таро прогноза за 2026 г. по месеца на раждане
Съставен е хороскоп за 2026 г. с помощта на карти Таро, базиран на месеца на раждане
09.01 | 11:30