Втора поредна титла за Холандия, първи медал за Русия в Сочи 2014 09.02 | 15:38
Ирене Вюст детронира шампионката от Ванкувър в кънки бягането на 3000 метра
Домакините Русия спечелиха първия си медал от Зимната Олимпиада в Сочи, и то от най-неочакваното място – овала на "Адлер Арена", където днес се проведе дисциплината 3000 метра бързо пързаляне с кънки при жените.
Олга Граф изненадващо се вреди в топ 3 на състезанието, като се пребори за последната позиция на почетната стълбица с легендарната германка Клаудия Пехщайн – 5-кратна олимпийска шампионка, останала обаче без медал от днешния ден в Сочи 2014.
Граф записа време само с 3.13 секунди по-слабо от това на новата олимпийска шампионка Ирене Вюст от Холандия, която спря хронометрите на 4:00.34 минути и донесе втори пореден златен медал на Ниската земя в кънки бягането. Припомняме, че вчера Свен Крамер се изкачи на върха в Сочи в дисциплината 5000 метра.
На втора позиция остана Мартина Сабликова, която не можа успешно да защити титлата си в дисциплината от Ванкувър 2010 и трябваше да се задоволи със сребърен медал след изоставане от 1.61 секунди.
Така Холандия вече има 2 златни медала от Сочи 2014 и по този показател се изравнява с Норвегия и САЩ във временното класиране по отличия на Зимната Олимпиада.
Водещи
-
ПП отвърна на Пеевски: И "компроматите" им станаха “компоти”
Директорът на 138-о училище започва кариерата си по покана на кмет от ГЕРБ, твърдят от...
20.12 | 18:01
-
Адв. Екимджиев: Протестиращите не бива да пускат Сарафов в кабинета на главния прокурор
Европейският съюз не е Съветският съюз. Той няма да дойде с танковете да ни освобождава от...
20.12 | 18:00
-
Турист загина след падане в пропаст край връх Вихрен
В момента тече акция по транспортиране на тялото му
20.12 | 17:20
Най-четени
-
Учредява се партия "Трети март"
Председател на сдружението е Тихомир Атанасов. Очаква се той да бъде номиниран и за лидер на...
20.12 | 14:00
-
Русия прекратява договора си с България от 1992 г.
Прекратяват се и редица други военни споразумения, сред които тези с Румъния, Германия, Полша,...
20.12 | 09:45
-
Киселова: Бойко Борисов да не е премиер и „ДПС-Ново начало” да не участват в коалицията
Тя уточни, че не става въпрос за „сглобка”, а за „съвместно управление”
20.12 | 12:00