Гришо продължава похода си в Мелбърн в понеделник сутринта 19.01 | 09:48
Българинът излиза срещу испанеца Роберто Баутиста Агут
В събота Григор Димитров се класира за първия си осминафинал в турнири от Големия шлем, след като се наложи в четири сета над 11-ия в света Милош Раонич. Така 22-годишният хасковлия достигна до втората седмица на надпревара от "големите 4" и в понеделник ще се изправи срещу испанеца Роберто Баутиста Агут.
Организаторите на турнира в Мелбърн вече оповестиха програмата за деня и станаха ясни приблизителните часове на двубоите. Мачът на Григор Димитров срещу Агут е втори на "Маргарет Корт Арена" (същият, на който Димитров победи Раонич) и би трябвало да започне около 04:00 сутринта родно време.
Роберто Баутиста Агут е традиционно неудобен съперник за Гришо. За това говорят резултатите от предишните им мачове. Испанецът, който в момента е 62-и в света води на Димитров с 2 на 1 в им преките сблъсъци.
Последния мач помежду им бе на турнира в Пекин в края на миналата година, когато испанецът се наложи с 6:4, 6:2. Това е и единствената победа на Агут на ATP ниво. Другата е на фючърс в Испания, а Димитров надви испанеца в драматичен полуфинален мач на чалънджър в Орлеан.
Залогът за Григор Димитров в този мач е изключително висок, защото при нова победа в Мелбърн, той ще дебютира в топ 20 на световната ранглиста. Освен това, на четвъртфиналите Гришо може да срещне световния номер 1 Рафаел Надал, ако Матадора не допусне изненада в мача си с Кеи Нишикори, който също е в понеделник.
Повече за мача на Григор Димитров с Агут и пълната програма за понеделник може да видите в Sporta.bg.
Водещи
-
„Виена Шьонбрун Оркестра“ с трети концерт в София
Австрийските музиканти пристигат с нов празничен репертоар и специална програма, вдъхновена от...
20.11 | 19:15
Най-четени
-
ГЕРБ предлага коледните добавки за пенсионерите, които са под прага на бедност, да бъдат 120 лв
. Това съобщи в кулоарите на парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
20.11 | 10:45
-
Служители в администрациите протестират в цялата страна, настояват за ръст на заплатите с 20%
Ирина Ангелова допълва, че ниските доходи ги принуждават постоянно да се лишават и да търсят...
20.11 | 11:45
-
Рецепционисти вече получават до 3000 лева, а хотелските мениджъри – до 120 000 евро годишно
Особено внимание той отделя на нарастващите заплати в бранша, които според него стоят в...
20.11 | 12:45
-
Колко дълго издържат яйцата в хладилника?
По-специално експертът по храните Закари Картрайт обясни колко дълго всъщност издържат яйцата...
20.11 | 11:59