Ивица Костелич е новият носител на Големия кристален глобус 12.03 | 15:14
Хърватинът е недостижим на върха пет старта преди края на сезона
Хърватинът Ивица Костелич е новият носител на Световната купа по ски алпийски дисциплини за сезон 2010/11.
31-годишният Костелич спечели 7 от 14-те състезания след Нова година. Той предсрочно успя да си осигури купата, след като 5 старта преди края има преднина от над 500 точки пред втория Дидие Кюш. За победа в даден старт от Световната купа се дават 100 точки, т.е. На практика няма как хърватинът да бъде достигнат на върха в класирането.
Днес Костелич успя да завърши преди прекия си конкурент Кюш в днешното спускане в норвежския зимен център Квитфил.
"Това е най-голямата награда, която един скиор може да получи в алпийските ски. Щастлив съм," заяви след триумфа си Костелич.
Костелич е роден на 23 ноември 1979 година в Загреб. Носител е на 3 сребърни олимпийски отличия - 2006 година в комбинацията, 2010 в суперкомбинацията и през 2010-та в слалома във Ванкувър.
Златният медал от спускането днес бе за Михаел Валдхофер, който спечели своята трета победа в дисциплината през сезона. Австриецът се спусна за 45.92 секунди и остави зад себе си своя сънародник Клаус Крьол. Трети днес се нареди швейцарската сензация Бийт Фюз, който триумфира в слалома вчера.
Водещи
-
Евросъдът даде право да се намалява минималната заплата
Магистратите в Люксембург отмениха и критериите за определянето ѝ, около които у нас толкова...
15.11 | 18:00
-
Над 110 млн. лв. ще похарчим за "черен петък"
Това е с 10 на сто повече от миналата година заради инфлацията и по-дългия период на...
15.11 | 17:40
-
Съдия Цариградска: Магистратите бяха дисциплинирани трайно и категорично с меки мерки
Докато не бъде разкрит тежкият криминалитет, осъществявал паралелно правосъдие, системата няма...
15.11 | 17:00
-
Владимир Левчев с нов роман
15.11 | 16:40
Най-четени
-
Борисов обяви успех за "Лукойл": Вече ще бъде, както беше!
В пост във Facebook лидерът на ГЕРБ благодари на Министерския съвет и на широк кръг партии за...
15.11 | 05:01
-
Бюджет 2026 отразява случващото се в политическия живот у нас в последните 4 години
Това заяви Теменужка Петкова
15.11 | 10:00
-
Желязков след дерогацията: Предстоят много предизвикателни дни, седмици и месеци пред рафинерията
Направихме най-доброто, смята премиерът
15.11 | 13:00
-
САЩ направиха изключение за България от санкциите срещу "Лукойл"
Отсрочката е до 29-и април
15.11 | 04:15