Иман Халиф и ЛинЮ-тин няма да бъдат дисквалифицирани оу Игрите в Париж 06.08 | 08:30
Двете боксьорки Иман Халиф от Алжир и ЛинЮ-тин от Тайван, които предизвикаха полемика заради съмнение относно половата си принадлежност, няма да бъдат дисквалифицирани от Игрите в Париж, предаде "Ройтерс".
Те ще продължават да се състезават до окончателна победа или отпадане. Двете достигнаха полуфиналната фаза на турнира по бокс и си гарантираха минимум бронзови медали.
Любопитно е, че през 2023-а година Халиф и Лин бяха отстранени от Световното първенство, тъй като не успяха да преминат тест за полова индентичност. Разликата е, че сега турнирът се организира от МОК, като организацията има различно мнение относно казуса.
Международната боксова организация за пореден път призова ръководните органи на Олимпийските игри да вземат отношение по темата, а наскоро президентът Умар Кремльов заяви, че Олимпийският комитет иска да сложи край на женския бокс. В последните дни той отправи остри нападки към Томас Бах и ръководните органи на МОК.
"Атлетките са се състезавали в различни международни надпревари в продължение на шест години и не е имало никакъв проблем. Тези жени са подходящи за този турнир и ще останат такива", каза говорителят на МОК Марк Адамс.
Според него поисканите повторни тестове за наличие на мъжки хормони от ИБА са нелегитимни, защото подобни тестове са незаконни. В Париж МОК използва правила, които не включват задължително тестване за полова принадлежност. Така е било и наИгрите в Токио 2020 и Рио 2016.
Водещи
-
Столична община: Не очакваме проблеми със снегопочистването в София
Относно голямата обществена поръчка за отпадъците в София, Надежда Бобчева каза, че днес вече...
21.11 | 18:00
-
Служител на НОИ: Няма да има пенсии, ако спрем да работим
Те искат 20% увеличение на фонда за възнаграждения вместо предвидените 5%
21.11 | 17:20
-
Защо конфликтът може да бъде най-здравословното нещо за вашата връзка
Те вече не се опитвали да се „поправят“ един друг, нито да се обвиняват или патологизират....
21.11 | 16:45
-
Служители на НОИ излизат на протест
Малко по-късно протести ще има и в други градове на страната.
21.11 | 16:30
Най-четени
-
Адвокат: Задължително обжалвайте, ако получите фиш за превишена скорост
Новата система за контрол на средната скорост обещава повече безопасност по пътищата, но...
21.11 | 15:30
-
Добра новина за собственици на апартаменти в Елените
Премахват се покрития върху реката, не жилищни сгради
21.11 | 10:44
-
Поверия и обичаи за Деня на християнското семейство
Препоръчва се вярващите да се изповядат предния ден
21.11 | 11:45
-
Ваня Григорова: Цените в София скачат, а паркингите още ги няма
Пари има, но решения няма
21.11 | 12:15