Луис Суарес желае да остане в Ливърпул 19.03 | 12:38
Уругваецът е готов дори да преподпише с английския гранд

Уругвайският нападател на Ливъпурпул Луис Суарес сложи край на множеството спекулации около неговото преминаване в друг отбор през лятото, споделяйки в интервю за уругвайския El Pais, че се чувства добре в Ливърпул и иска да остане в клуба.
Суарес беше признат за виновен по обвинение в расизъм спрямо защитника на Манчестър Юнайтед Патрис Евра. Наказанието на футболиста се изразяваше в лишаване от състезателни права за 8 мача и солидна парична глоба.
Разразилият се скандал накара много футболни капацитети да предрекат напускане на талантливия нападател. Появиха се слухове за трансфери във Франция и Италия заради интерес от страна на клубове като Ювентус и Пари Сен-Жермен.
В същото време мениджърът на Ливърпул Кени Далглиш на няколко пъти намекна, че няма никакви предложения за Суарес и всички писания в пресата са просто спекулативни теории.
В интервю за El Pais Суарес за първи път официално призна, че за момента няма никакво намерение да напуска мърсисайдци.
"Искам да остана. Независимо от всичко, което се случи аз съм щастлив на и извън терена... самият клуб е щастлив от моето присъствие и изявява желание да остана", отсече Суарес.
"Ливърпул е един от най-големите клубове в Европа, отбор с богата история и традиции. Като дете ги наблюдавах и обикнах", продължава проблемният уругваец.
"Имам договор до 2016 година, а от клуба вече ми предлагат удължаването му. Треньорът (Кени Далглиш – бел. ред.) все още вярва в мен и това е изключително важно за мен, особено след като бях извън игра за цели осем мача"
"Пистолеро", както го наричат феновете, не пропуска отново да засегне и инцидента с Патрис Евра.
"Това, от което най-много ме заболя по време на изслушването, е че не беше представено конкретно доказателство. Всичко може да се опише като противопоставяне на моята гледна точка с тази на другия футболист и те повярваха на неговата. От това ме заболя страшно много", жалва се Суарес.
"Играл съм в много държави и много хора ме познават. Демонстрирал съм кой съм и кои са най-силните ми страни. Не смятам, че заслужавах да бъда третиран по подобен начин", допълва той.
Запитан дали има желание да участва на Летните олимпийски игри в Лондон през лятото, Суарес отговаря уклончиво: "Ако се състезавахме в Шампионската лига, вероятно нямаше да участвам, защото от клуба нямаше да ме пуснат. Но, за момента сме доста далеч от подобна възможност. Следващият сезон стартира в средата на август, но въпреки това не съм сигурен, че ще бъда освободен (за участие на олимпиадата – бел. ред.). Все още не съм разговарял с управата на клуба по този въпрос."
Водещи
-
Джартов: Обстановката в страната е сравнително спокойна, регистрирани са 30 произшествия
Нашите екипи продължават работят по отстраняването на отломките от наводнението в Елените,...
06.10 | 17:59
-
Кризисен щаб заседава в Пловдив заради очакваните поройни дъждове
По данни на представителите на „НЕК“ нивото на язовирите заради дъжда през последните дни се...
06.10 | 17:22
-
Два тира катастрофираха днес в Прохода на Републиката
Временно движението в района на произшествието се осъществява в една лента заради почистване...
06.10 | 17:00
-
Иззети са над 30 флакона с райски газ, компетентните институции съставиха 8 акта на длъжностни лица в три търговски обекта
Съвместните проверки на контролните органи са в ход на територията на цялата столица
06.10 | 16:30
Най-четени
-
Костадин Костадинов: Ще подам сигнал до Прокуратурата за национално предателство от страна на Бойко Борисов
Той припомня че предишната среща на Борисов с Тръмп през 2019 г. струвала на България 3...
06.10 | 12:45
-
От неделя отпадъците на домакинствата с над 300 хиляди столичани се събират временно от общинското предприятие за третиране на отпадъци
Боклукът ще се събира за две седмици, включително в специални контейнери за строителни...
06.10 | 10:30
-
Мост се срути в Бургаско, в близост до Царево
„Още една трагедия, това е път II-99 малко след село Изгрев. Този мост вече веднъж е бил...
06.10 | 12:30
-
Червен, оранжев и жълт код за опасно време са обявени за вторник 7 октомври 2025 г.
Червеният код важи за част от областите Хасково, Ямбол и Силистра, както и за целите Добрич,...
06.10 | 12:15