Марлийз Шилд спечели малката световна купа в слалома 12.03 | 15:36
Австрийката триумфира в Чехия и е недостижима на върха в дисциплината

Олимпийската вицешампионка от Ванкувър 2010 Марлийз Шилд от Австрия спечели слалома от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в чешкия зимен курорт Шпиндлерув Млин. С днешната си победа Шилд си осигури малката световна купа в дисциплината.
Американката Линдзи Вон завърши 16-та, но намали само на 23 точки пасива си от водачката в генералното класиране Мария Рийш (Германия). Германката отпадна във втория манш и не спечели точки.
Световната шампионка от Гармиш-Партенкирхен Марлийз Шилд победи с общо време от двата манша 1:43.85 секунди, изпреварвайки с 93 стотни Катрин Цетел (Австрия) и с 1.16 секунди Тина Мазе (Словения).
Шилд има преднина от 111 точки пред Таня Путиайнен (Финландия) в класирането за малката световна купа в слалома преди последния слалом за сезона следващата седмица в Швейцария. Австрийката има 600 точки, а Путиайнен - 489. Трета е Мария Рийш с 420 точки.
Рийш запази първото си място в генералното класиране за големия кристален глобус четири състезания преди края на сезона с 1678 точки, но авансът й пред Вон беше съкратен само на 23 точки. Трета е Мазе с 1003 точки.
Водещи
-
В момента над 20 строителни екипа извършват текущи ремонти в различни райони на територията на София
Продължава работата и по текущия ремонт на бул.“Евлоги и Христо Георгиеви“ от бул.“Драган...
24.07 | 17:59
-
ВКС прекрати делото срещу бившия шеф на разузнаването Кирчо Киров
Експертиза установи, че Киров не може да участва в процеса поради здравословни причини
24.07 | 17:18
-
С 31 гласа "за" и 13 "против" Столичният общински съвет прие доклада за довършването на бул. "Тодор Каблешков"
По-рано днес главният архитект на София Богдана Панайотова даде брифинг пред журналисти, на...
24.07 | 16:30
-
Историческо слънчево затъмнение ще потопи в мрак три континента на 2 август 2027 г.
Гибралтар също ще бъде предпочитана локация, макар и за по-кратко време.
24.07 | 16:45
Най-четени
-
Атанас Запрянов: 11 000 лева струва един час гасене на пожар с хеликоптер
„Борбата с огнената стихия изисква изключителна организация и ресурси – един час с въздушна...
24.07 | 13:59
-
Последната цифра от годината ви на раждане има своето скрито значение 2
Според китайския календар последната цифра от годината ви на раждане е свързана с един от...
24.07 | 15:00
-
Румен Радев връща за ново обсъждане в Народното събрание разпоредби от Закона за изменение и допълнение на Закона за здравното осигуряване
В мотивите си държавният глава заявява, че подкрепя законови мерки, целящи най-ефективното...
24.07 | 11:15
-
Народното събрание прие на второ четене промените в Закона за движение по пътищата
„Надявам се времето да покаже, че сме направили стъпка в правилната посока”, заяви той.
24.07 | 13:45