Матеус иска да остане начело на България до 2014-та 25.05 | 12:44
"Желая да водя националния отбор на България до 2014-та и мисля само за това, защото вярвам, че мога да изградя един много силен отбор", каза германският специалист

Късно снощи в България се завърна националният селекционер Лотар Матеус, който този път пристигна с новата си приятелка - моделът на бельо Йоана Тучинска. Германският специалист говори пред ТV7 за предстоящите срещи на националния отбор и за бъдещите си планове.
"Разбира се предстои ни една много важна квалификация - гостуването на Черна гора. В първата среща загубихме у дома с 0:1 и сега със сигурност всички в отбора сме силно мотивирани да се реваншираме за тази загуба. Осъзнаваме, че този мач е много важен за нас. Идвам сега в София и за финала за Купата на България между ЦСКА и Славия. В състава на ЦСКА има доста национали и искам да видя тяхното състояние.
В събота вечерта, след изиграването на последния кръг от шампионата, ще трябва да определим конкретна група от 22-ма играчи, с които след това ще отлетим на подготовка за остров Корсика, където ни предстои и един приятелски мач. Оттам отлитаме за Черна гора за квалификацията.
Не е проблем, че вземаме в националния отбор играчи, които не са родени в България. Погледнете немския национален отбор. Там имаме толкова много - Месут Йозил, Мирослав Клозе и още много други. Просто трябва да търсим най-добрите възможности за отбора и една от тях е именно Маркиньос.
Нямам контакти за преговори с други отбори. Журналистите и вестниците обичат да използват моето име за заглавията. Аз имам много приятели в Партизан и често се чувам с тях, но дотолкова. Желая да водя националния отбор на България до 2014-та и мисля само за това, защото вярвам, че мога да изградя един много силен отбор.
За първи път съм тук с моята приятелка и тя е за първи път в България. Затова през тези дни ще се опитам да й покажа моят нов дом тук в София", каза Матеус.
Водещи
-
Втори ден хаос по европейски летища заради кибератаката
В Брюксел над 80 полета на летището в Завентем бяха забавени, а 20 бяха отменени
21.09 | 18:00
-
Пореден протест заради безводието в Плевен
21.09 | 17:40
-
Великобритания официално признава Държава Палестина
Очакваното обявяване се случи преди сесията на Общото събрание на ООН
21.09 | 17:20
-
НАТО вдигна германски изтребители, заради руски разузнавателен самолет над Балтийско море
Руската машина е летяла в международното въздушно пространство без полетен план или...
21.09 | 17:00
Най-четени
-
Почина продуцентът Росен Цанков
Той е син на режисьора Вили Цанков и доведен син на Стефан Данаилов
21.09 | 10:40
-
Благотворителен базар пред НДК в подкрепа на деца със специални потребности
Той ще се проведе от 10 до 18 ч.
21.09 | 09:15
-
20 страни от ЕС са с отрицателен естествен прираст на населението през 2024 г.
България е втора в негативната класация след Латвия
21.09 | 13:00