Матеус иска срещу Швейцария националите да играят за честта си 06.09 | 16:33
Германският специалист определи швейцарците като фаворити и им предрече второто място в групата

Селекционерът на българския национален отбор по футбол Лотар Матеус определи Швейцария за фаворит преди срещата от между двата отбора от група G на европейските квалификации тази вечер от 21:30 часа българско време в Базел. "Швейцария е фаворит", заяви Матеус за местната преса.
Победата на Англия с 3:0 в София и на Уелс над Черна гора с 2:1 даде отлични шансове на тима на Отмар Хицфелд да се пребори за второто място в групата, с което да си осигури място на баражите за класиране на финалите на Евро 2012 следващото лято.
"Миналият петък беше добър ден за футбола в Швейцария, защото отборът вече държи съдбата си в свои ръце. Швейцария може да направи от невъзможното възможно. Хицфелд е страхотен треньор и смятам, че Швейцария ще завърши на второто място в групата", каза Матеус, цитиран от БТА.
Швейцарците се нуждаят от три победи в последните си три мача срещу България, Черна гора и Уелс, за да продължат в плейофите. Матеус обаче предупреди домакините да не очакват подаръци от България, въпреки че "трикольорите" загубиха всякакви шансове за класиране.
"Отпаднахме от борбата за класиране на Европейското първенство, но оставаме много мотивирани. Все пак става въпрос за нашата чест. Искаме да покажем, че последните ни резултати не отразяват реално стойностите на българския футбол", каза Матеус.
Водещи
-
Слави: Истината е, че България вече е равноправен член на Европейския съюз
Една държава не върви напред със страх, а върви напред със разум и с гордо вдигната глава,...
04.06 | 20:46
-
Хампарцумян: На 1.01.26 си измиваме очите, изкъпваме се хубаво, вече ще сме с по-високо самочувствие
Ние сме едно много малко парченце от еврозоната, заяви финансистът
04.06 | 20:30
-
Кирил Петков: Асен Василев наложили финансова политика, довела ни до еврото
Днес дойде информация, че строежът на магистралната отсечка Русе-Бяла, ще бъде взет от фирма...
04.06 | 20:15
Най-четени
-
Желязков: Ще дадем всички гаранции, че няма да има недобросъвестни търговски практики
И съобщи мерките, които правителството предприема.
04.06 | 11:30
-
ЕК: България е готова да приеме еврото от 1 януари 2026 г.
Това се казва в огласения днес конвергентен доклад от Еврокомисията за България
04.06 | 14:12
-
Асен Василев: Изпълнихме мечтата си да бъдем равни на другите европейски народи
Смятаме, че това правителство е вредно за България, коментира той предстащия вот на недоверие,...
04.06 | 15:30
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов с коментар преди излизането на конвергентния доклад
Той коментира и протеста срещу еврото, който блокира центъра на София.
04.06 | 10:59