Милан се прицели в нападател на Юве, вместо в Бербатов 19.07 | 16:29
Ръководството на "росонерите" ще се опита да привлече Алесандро Матри и явно не е впечатлено от думите на Емил Данчев, че Берба е готов да премине в Милан

Страхотна трансферна сага е на път да се разрази по оста Милано - Торино, след като Gazzetta dello Sport разкрива, че нападателят на Ювентус Алесандро Матри е оглавил списъка на Милан за заместник на звездата Златан Ибрахимович.
Шведският национал вчера официално премина във френския ПСЖ и "росонерите имат остра нужда да подсилят своето нападение, за да са конкурентно способни в Серия А. По този повод те са решили да заменят човека, който реализира 28 попадения през миналия сезон, с топ нападателя за последните 2 години на "бианконерите" Матри.
Бившият нападател на Каляри се вписва перфектно в новата политика на Милан - след като изкара леко колеблив сезон Ювентус търси класен нападател, който да го измести от титулярния състав. Цената вероятно няма да е висока, а в сравнение със Златан Ибрахимович Матри би взимал значително по-малка годишна заплата.
За подобен трансфер може да се говори още по-сериозно, след като Галиани определи евентуалните заместници на шведа - Един Джеко и Карлос Тевес, като прекалено скъпи.
27-годишният Матри изкара много успешна първа година в Ювентус под наем от Каляри, въпреки че "старата госпожа" завърши на седмо място. С представянето си той убеди ръководството на клуба да го закупи срещу 18 милиона евро, а през последната кампания той се отблагодари с 10 гола в 31 мача.
Друг вариант пред Масимилиано Алегри е бразилският нападател Леандро Дамиао, който в момента се подготвя за Олимпиадата със своите сънародници, а според различни източници агентът му е бил в Милано в сряда.
Наскоро пък Емил Данчев, агентът на българския магьосник Димитър Бербатов, предложи на "росонерите" услугите на играча на Манчестър Юнайтед, заявявайки че "Димитър веднага би преминал в Милан".
Водещи
-
Последни летни дни: Слънчев и топъл дълъг уикенд
Максималните температури ще бъдат между 25° и 30°, в София - около 26°
20.09 | 09:00
-
Шефът на МИ6: Няма абсолютно никакви доказателства, че Путин иска мирни преговори
Мур, който ще се оттегли от поста си в края на септември, се възползва от прощалната си реч,...
19.09 | 17:59
Най-четени
-
Последни летни дни: Слънчев и топъл дълъг уикенд
Максималните температури ще бъдат между 25° и 30°, в София - около 26°
20.09 | 09:00
-
Даниел Митов: Никой няма право да докосва полицай
Той бе запитан дали полицаите са уморени и недостатъчно обучени във връзка с трагичния...
19.09 | 14:15
-
Бойко Борисов с критика към Делян Пеевски: Никой не си е самодостатъчен
Борисов направи предложение от МОН да забранят излъчването на пленарните заседания, защото се...
19.09 | 09:59