Моуриньо: Футболистите ми заслужават да играят финал в Шампионската лига 24.04 | 17:10
"Сблъсъкът с Байерн утре е като финал преди финала. Виждам, че в съблекалнята на Реал Мадрид има силна надежда. Целта ни е да победим и това е най-важното нещо", каза Специалния

Наставникът на Реал Мадрид Жозе Моуриньо даде обичайна пресконференция преди утрешния втори ½-финал с Байерн Мюнхен в Шампионската лига, говорейки за очакванията си към сблъсъка.
Първата среща на "Алианц Арена" завърши с успех от 2:1 за баварците, което им дава леко предимство преди реванша на "Бернабеу". Германският тим обаче е изправен пред сериозно предизвикателство, имайки предвид мощта на "лос бланкос" на домашна почва.
"Моите футболисти заслужават да достигнат финала на Шампионската лига", заяви с увереност португалецът. "Победата над Барселона не означава нищо за нас, докато не спечелим първенството и на теория".
"Не мисля, че съм голям късметлия по отношение на ½-финалите. Губил съм с призрачен гол, както и с дузпа, която никога не е трябвало да бъде свирена. За другите знаете", допълни Моуриньо, вероятно визирайки миналогодишните сблъсъци с Барселона в турнира.
"Сблъсъкът утре е като финал преди финала. Радвам се, че моите футболисти са такива, каквито трябва да бъдат преди мача - спокойни. Не съм голям почитател на емоциите. Виждам, че в съблекалнята на Реал Мадрид има силна надежда. Целта ни е да победим и това е най-важното нещо".
"Най-притеснителното нещо относно Байерн? Това е самият Байерн. Те разполагат със страхотен отбор и страхотен треньор. Също така, знаят как да играят като едно цяло".
Специалния говори и относно своето бъдеще на "Сантяго Бернабеу", заявявайки, че не вижда причина да напусне Реал Мадрид след края на сезона.
"Мисля, че двете ми години тук ми дадоха безценен опит. Те ме направиха по-добър треньор. Имам действащ контракт с Реал Мадрид, като няма причина да напускам".
Попитан за днешния двубой между Барселона и Челси, Моуриньо не скри, че предпочитанията му клонят към британците.
"Без да бъда лицемерен, надали щях да гледам мача, ако срещу Барселона играеше друг тим. Но винаги наблюдавам срещите на Челси и Интер. Моят Челси играеше различно, но няма да крия, че им желая късмет тази вечер".
Водещи
-
Дебора за делото срещу Георги: Това е пример за престъпниците - виждат, че няма наказания
От задържането на мъжа минаха вече близо 2 години, а делото е в много ранен етап, тъй като...
30.04 | 10:59
-
Изтича срокът за подаване на данъчните декларации, следват глоби
При неподаване на декларация или наплащане на дължимият гражданите подлежат на санкции и...
30.04 | 10:30
-
Тръмп се пошегува, че би бил следващият лидер на Римокатолическата църква
Ватиканът, която е на почти 2000 години, в момента търси нов духовен лидер след смъртта на...
30.04 | 10:15
Най-четени
-
Жълт код за опасност от слана
В планините ще бъде слънчево. Ще духа умерен, по билата - до силен североизточен вятър....
30.04 | 08:05
-
Кога преминаваме към електронна трудова книжка и какво да правим, ако сме изгубили хартиената
Къде можете да проверите с кои фирми работодатели сте имали сключени трудови договори:
30.04 | 08:45
-
Парламентът ще гласува на второ четене промените за ВЕИ
Очаква се депутатите да разгледат на второ четене и промените в Закона за защита на лицата,...
30.04 | 08:30
-
Днес е последният ден, в който могат да се купят по-евтини винетки
От утре цените им се променят, като годишната винетка ще струва 97 лв., тримесечната - 54,...
30.04 | 09:15