Новак Джокович стана посланик на УНИЦЕФ 30.08 | 16:12
Сръбската тенис звезда ще помага на организацията като защитава правата на децата в родината си
Световният номер едно в тениса Новак Джокович (Сърбия) стана посланик на УНИЦЕФ за Сърбия, съобщиха от организацията.
Партньорството между двете страни ще позволи на Джокович да продължи с усилията си да защитава правата на децата в родината си, за да могат те да имат достъп до образование от най-ранна възраст.
В момента Ноле е в Ню Йорк, където участва в Откритото първенство на САЩ по тенис. Там той ще се бори за трета титла от Големия шлем през тази година след като вече триумфира на Australian Open и Уимбълдън.
"За мен е голяма чест да бъда партньор на УНИЦЕФ в това благородно начинание. Ранното образование при децата е от изключителна важност. Очаквам с нетърпение да започна да работя в това направление, за да променим живота на децата в Сърбия, особено на тези, които имат по-малко възможности да учат и да развият пълния си потенциал", каза Джокович.
"Новак Джокович е естествено продължение на политиката на УНИЦЕФ към децата", каза заместник-изпълнителният директор на организацията Рима Салах.
"Той е много загрижен за благоденствието на децата в Сърбия. Убедени сме, че ще вложи същата страст и ентусиазъм в работата си за УНИЦЕФ, както прави това на корта".
Водещи
-
Диана Дамянова: За 24 часа Борисов събра аудитория, равна на тази на по-големия протест на площада
Слуховете за внезапната политическа смърт на лидера на ГЕРБ се оказаха силно преувеличени
04.01 | 18:00
-
Астрологът Силва Дончева за 2026-а: Криза, смяна на елити и обрати
О февруари тръгва чудовищна финансова криза, може да продължи три десетилетия, прогнозира тя
04.01 | 17:40
Най-четени
-
Кой е най-подходящят ден за сватба през 2026-а, според астрологията?
Почти всеки месец има няколко специални дати, които могат да донесат не само прекрасен сватбен...
04.01 | 12:40
-
Първи спекулации: Удвояват цените, но в евро
Така кутия, струвала 5,23 евро на 1 януари, на следващия ден вече се предлага за 10,22 евро,...
04.01 | 12:00
-
Петролът: Истинската причина за атаката на САЩ срещу Венецуела
Това коментира Йордан Божилов анализира сложната ситуация, подчертавайки, че светът е изправен...
04.01 | 12:20
-
Заради силния вятър: Пътищата към Витоша са затворени
Решението на СО е превантивна мярка, предприета поради реална опасност за сигурността на...
04.01 | 13:00