Сергей Бубка идва у нас, за да награди най-добрите лекоатлети на Балканите 28.11 | 15:17
Вицепрезидентът на Международната федерация по лека атлетика (ИААФ) Сергей Бубка ще пристигне в България и ще бъде гост на първата Балканска атлетическа гала. Събитието ще се проведе на 1 декември от 19:00 часа в х-л "Риу Правец Голф и Спа Резорт" в Правец

Вицепрезидентът на Международната федерация по лека атлетика (ИААФ) Сергей Бубка ще пристигне в България и ще бъде гост на първата Балканска атлетическа гала, каза на пресконференция в Пресклуб "България" президентът на Асоциацията на Балканските атлетически федерации (АБАФ) Добромир Карамаринов. Събитието ще се проведе на 1 декември от 19:00 часа в х-л "Риу Правец Голф и Спа Резорт" в Правец.
На тържествената церемония ще присъстват и представители на 11-те балкански държави, които членуват в асоциацията, на която ще бъдат наградени най-добрите "Атлет и Атлетка" и "Изряващи звезди" на Балканите за 2011 г.
Процедурата по избирането на най-добрите атлети е доста прецизна - първо всяка национална федерация избира своите представители, а след това има гласуване на три етапа - от феновете, журналистите и експертите.
От българска страна за Атлет и Атлетка №1 на 2011 г. са номинирани Ивет Лалова и Красимир Брайков. Тържествената церемония по награждаването ще бъде предавана директно от сръбска и турска телевизия.
Международната федерация по лека атлетика ще бъде представена на Балканската гала в Правец и от Ахмет Ал Камали, председател на Атлетическата федерация на ОАЕ и шеф на Регионалната федерация на арабските държави и новоизбран член на Съвета на ИААФ.
Визитата в България на Бубка и Ал Камали бе договорена по време на конгреса на ИААФ в Дегу от председателя на АБАФ Добромир Карамаринов. Високопоставените гости от ИААФ и колегите им от АБАФ ще присъстват и на откриването на новия атлетически стадион в Правец на 1 декември от 13:00 ч. Кметът на община Правец Румен Гунински заяви, че стадионът ще бъде оборудван по всички изисквания на Международната федерация, а вече има и проект за изграждането на модерна зала за лека атлетика.
"Посещението на Сергей Бубка и Ахмет Ал Камали е поредното признание на ИААФ за работата на Асоциацията на Балканските атлетически федерации", коментира пред репортерите Добромир Карамаринов.
"Тенденция в нашия спорт е засилването на ролята на регионалните асоциации, защото в Дегу се видя каква е конкуренцията на едно световно първенство. Младите атлети трябва да израстват в подходяща за тях конкуренция, затова вече е подготвен Договор за сътрудничество между Балканската асоциация и Регионалната федерация на арабските държави".
Водещи
-
9 медала за България спечелиха ученици от международни състезания по математика
Те се представиха на Балканската олимпиада и Европейската олимпиада за момичета
02.05 | 15:20
-
Изпращаме Богомил Спиров в последния път в неделя
Поклонението ще бъде в църквата "Св. Георги Победоносец"
02.05 | 15:00
-
Предлагат Пламен Тончев да оглави Комисията по досиетата
Бившият конституционен съдия Константин Пенчев е предложен за негов заместник
02.05 | 14:45
Най-четени
-
Честваме пaметтa нa Свети Анaстaсий Велики
Етo с кaкви трaдиции, oбичaи и зaбрaни се свързвa тoзи църкoвен прaзник
02.05 | 09:15
-
Светлин Тачев: Завръща се битката Борисов - Радев
Тя временно беше приключила или беше оставена на пауза, смята социологът
02.05 | 12:00
-
1160 години от покръстването на българите и 1170 от създаването на азбуката ни
Кулминацията на тържествата е днес в Плиска
02.05 | 09:45