Силно завръщане и победа за Бербатов в Шампионска лига 17.09 | 00:21
Българският нападател асистира за победния гол на Монако срещу Байер (Леверкузен)

След 3-годишно прекъсване Димитър Бербатов отново чу химна на Шампионска лига от терена в официален мач при драматичния домакински успех на Монако с 1:0 над Байер (Леверкузен).
Въпреки че българският техничар не се разписа, той бе с основна заслуга за победния гол на Жоао Моутиньо в 62-ата минута, след като му предостави "на тепсия" топката в наказателното поле и за португалеца остана най-лесното – да порази мрежата на Бернд Лено за 1:0.
Дебютът на родения в Благоевград нападател в ШЛ с екипа на новия му отбор дойде срещу един от бившите, с който дори стигна финала през 2002-ра година.
Монако пък направи завръщане на голямата футболна сцена, след като за последно игра през сезон 2004/05, отпадайки на осминафиналите. Седем от футболистите на Леонардо Жардим направиха дебюта си в най-силния турнир, а той самият имаше доста проблеми с изграждането на титулярния състав.
Жардим бе принуден да преквалифицира Андреа Раджи в централен бранител и да го постави като партньор на Рикардо Карвальо, а младоците Лукас Окампос и Яник Ферейра-Караско подкрепяха Бербатов в типична схема 4-3-3.
Леверкузен заложи на най-доброто, с което разполага в схема 4-2-3-1, като нападението бе водено от капитана Щефан Кислинг. Зад него действаха Хакан Джалханоглу, Карим Белараби и Сон Хюн-Мин, който през уикенда отбеляза гол шедьовър при равенството 3:3 с Вердер.
Леверкузен заложи на типична за гост тактика с контраатаки, първата от които в 13-ата минута доведе до опасен изстрел встрани от вратата на Гонсало Кастро. Защитата на Монако бе хваната неподготвена, което бе знак за опасността от скоростни акции на "аспирините".
Именно Кастро пропусна и другото отлично положение в актива на гостите преди почивката. Като цяло проблемът на Байер бе именно неточният мерник, докато убийствената ефективност на монегаските им заслужи аванс в средата на второто полувреме.
С първия точен удар в мача Жоао Моутиньо откри резултата в 62-ата минута след асистенция на Димитър Бербатов. Българският нападател по прекрасен начин сервира топката на пътя на връхлитащия халф и португалецът не сбърка на метри от голлинията – 1:0.
Така за разлика от мачовете си във френското първенство, този път Монако не само демонстрира ефективност в атака, но и се оказа достатъчно стабилен в защита, за да опази преднината си и да не регистрира попадение.
Леверкузен за пореден път през сезона до момента не успя да постигне победа заради изпуснати положения и неточни удари. Улисани в предни позиции в заключителните минути, "аспирините" можеха и да допуснат още един гол, когато шанс се откри пред Караско, но той не намери целта.
Водещи
-
Предложение от ГЕРБ - СДС в СОС: 30% увеличение на заплатите на актьорите в 4 общински театъра
Големият проблем, според общинския съветник е, че "зад тази вихрушка от страсти Бонев и...
24.04 | 18:00
-
Всичко, което трябва да знам за предизвестието за напускане на работа
Всеки от нас е изпадал в трудната ситуация да знае, че скоро ще остане без работа, а да няма...
24.04 | 17:45
-
Нов случай на дете болно с менингокова инфекция има в столична детска градина
Става дума за малко дете, което е настанено за лечение в Педиатричната болница "Иван Митев".
24.04 | 17:30
-
Засилени мерки в Банско: Проверяват пазарите заради чума по животните
От Община Банско апелират всички стопани, фермери и търговци на животни да спазват стриктно...
24.04 | 17:15
Най-четени
-
Костадин Костадинов: Толкова е жалко и унизително, че няма накъде повече
Председателят на "Възраждане" направи паралел между сегашното медийно отразяване
24.04 | 10:30
-
На 87 години почина легендарната журналистка на БНТ Даниела Кънева
През 2020 г. президентът Румен Радев я удостои с Почетния знак на държавния глава за нейния...
24.04 | 10:00
-
Министър Митов: Случаят с починалия мъж при полицейско задържане в Казанлък е срам за МВР
Във връзка с детето, което изчезна в края на миналата година в гурковското село Конаре Христов...
24.04 | 13:45
-
Хампарцумян коментира влизането в еврозоната и дали приемането на еврото ще повлияе на потребителската кошница
Ако се върнем с 50 години, съвсем ще ни се замаят главите, нали така?
24.04 | 15:15