УЕФА: Стоичков и ЦСКА дават блясък на Лига Европа 21.06 | 11:12
Левски и ЦСКА в центъра на вниманието на УЕФА
Европейската футболна централа УЕФА направи специален материал, посветен на началото на квалификациите за Лига Европа и използва имиджа на българските грандове Левски и ЦСКА като основен прийом за привличане на интерес от феновете.
УЕФА обърна специално внимание не само на съперничеството между вечните врагове, но и на постиженията им на европейската сцена от близкото и далечното минало.
Това все пак означава, че ЦСКА ще участва в евротурнирите и евроцентралата го има предвид, като не очаква да има някакви проблеми с картотеката на футболистите.
Припомняме, че по-рано днес се появи информация, че "УЕФА ще чака ЦСКА до полунощ" за получаване на необходимите документи за участие в Лига Европа.
Това ласкаво отношение на УЕФА към "сините" и "червените" изглежда логично на фона на слабите отбори, които участват в 1-вия предварителен кръг.
С изключение на Розенборг, Левски и ЦСКА са най-успешните тимове от тази компания в историята на турнира.
"Двукратният четвъртфиналист в турнира за Купата на УЕФА Левски (София) още ближе раните си, след като изпусна титлата в България само с 1 точка разлика. Те завършиха на последно място в своята група в Лига Европа през сезон 2010/2011.
Местният съперник ЦСКА (София) придава допълнителен блясък на първия квалификационен кръг в Лига Европа, особено с присъствието на Христо Стоичков - носител на КЕШ с Барселона през 1992-ра година.
"Армейците" също така притежават най-добрата статистика от българските отбори в евротурнирите, като два пъти са стигали до полуфинал за КЕШ и веднъж за КНК", пише в материала си УЕФА за българските грандове.
Водещи
-
Корнелия Нинова: Политическата класа стигна дъното
Докато Борисов манипулира, играе с всички, съсипва държавата, няма да мръднем напред,...
22.11 | 18:00
-
Сибирският студ ни връхлита тази зима: България - на първа линия
Мъглите стават ледени, а сухият студ „реже“, вледенената земя задържа снега за по-дълго
22.11 | 17:40
-
Алберт Попов направи силен втори манш в Австрия
Най-добрият български състезател по ски се класира на девето място във втория слалом при...
22.11 | 17:00
Най-четени
-
Корнелия Нинова: Политическата класа стигна дъното
Докато Борисов манипулира, играе с всички, съсипва държавата, няма да мръднем напред,...
22.11 | 18:00
-
Сибирският студ ни връхлита тази зима: България - на първа линия
Мъглите стават ледени, а сухият студ „реже“, вледенената земя задържа снега за по-дълго
22.11 | 17:40
-
Протестите срещу реформата за паркиране в столицата продължават
Днес недоволството си от нея ще изразят жители на кварталите "Хаджи Димитър" и "Сухата река"
22.11 | 11:40