Фабио Капело преговаря с Ливърпул 22.05 | 19:21
Бившият селекционер на Англия е един от кандидатите за поста мениджър
Бившият селекционер на Англия Фабио Капело е провел разговори с ръководството на Ливърпул относно свободното мениджърско място и е поканен да проведе финални разговори със собствениците Fenway Sports Group.
Роберто Мартинес и Андре Вилаш-Боаш също водиха преговори с именития английски тим, като и двамата са начело на списъка от треньори, които могат да поемат тима. Сега обаче и Капело е намесен в битката, което намалява значително шансовете на останалите.
"Списъкът от треньори е доста дълъг, но идва времето, в което собствениците ще решат с кои треньори ще проведат срещата. По принцип, срещите най-вероятно ще са в Бостън, но има възможност представителите на FNS да дойдат в Англия", казва източник на ESPN в Англия.
Капело се самопредложи на друг английски колос - Челси, но ръководството на лондонския тим така и не го потърси и италианският специалист е решил да зачеркне "сините" от Лондон от списъка с евентуални нови работодатели.
Интер също имаше апетити към опитния бивш селекционер на Англия, но президентът Масимо Морати и Капело не успяха да се договорят за условията по договора на именития специалист.
Ръководството на Ливърпул се е потърсило бившия треньор на Реал Мадрид малко преди финала на Шампионската лига, питайки специалиста дали е заинтригуван от възможността да поеме Ливърпул. След провелите се разговори е станало ясно, че Капело има силно желание да поеме мърсисайдци и ще се срещне със собствениците на отбора си.
Наскоро италианецът даде интервю, в което каза, че иска да поеме клуб с традиции, които да се бори за трофеи. Напоследък Ливърпул не е сред тези отбори, но привличайки Капело начело на отбора, клубът от "Анфийлд" може да възвърне статута си на страшилище в Англия и Европа.
Водещи
-
Диана Дамянова: Бюджет 2026 е направен така, че ГЕРБ да спечелят президентските избори
ПиАр експертът потвърди, че според нейни източници „Лукойл“ преговаря със САЩ за отлагане на...
13.11 | 20:00
-
КЗК с три производства срещу Столичната община заради сметопочистването
Жалбите са подадени по реда на Закона за обществените поръчки
13.11 | 19:45
-
Северни съюзници в НАТО дават 500 млн. щ. д. за оръжие за Украйна
Дания, Естония, Финландия, Исландия, Латвия, Литва, Норвегия и Швеция ще осигурят общо 500...
13.11 | 19:30
-
„Справедливост за Мая”: Стотици софиянци излязоха на протест
Причината е прегазеното от доктор куче в столичния квартал „Разсадника”
13.11 | 19:15
Най-четени
-
Гиросът в Гърция удари рекордните 5.50 евро
Ситуацията на пазара се изостря допълнително от наближаващите празници, като прогнозите сочат...
13.11 | 11:45
-
След ветото на Радев: Депутатите отново разглеждат закона, свързан с „Лукойл”
Според държавния глава промените подкопават върховенството на правото, нанасят репутационни...
13.11 | 11:00