Хамилтън допусна грешка, смята Дженсън Бътън 15.10 | 19:52
През следващия сезон Люис Хамилтън ще се състезава за отбора на Мерцедес

Дженсън Бътън за пореден път подчерта, че отношенията му със съотборника в МакЛарън Люис Хамилтън са перфектни, въпреки че шампионът от 2008-ма година реши да подпише с Мерцедес за следващите три сезона.
Според Бътън преминаването на Люис в друг екип е грешка, защото в МакЛарън всички условия за идеални и няма основания да се търси промяна.
Самият Бътън обаче се присъедини към мненията, че британският отбор няма да може да се бори за титлата при пилотите, а за конструкторите ще бъде "трудно, но не и невъзможно". В момента 83 точки делят лидера Ред Бул от МакЛарън, а след Гран при на Корея Ферари вече е на втора позиция с 6 пункта повече от британците.
Бътън беше изхвърлен от състезанието на пистата "Йонам" още на третия завой в първата обиколка заради сблъсък с японския пилот на Заубер Камуй Кобаяши. Люис Хамилтън имаше кошмарна надпревара и едва успя да удържи 10-ата позиция. В същото време пилотите на Ред Бул завършиха първи и втори, а тези на Ферари - трети и четвърти.
"Люис определено прави грешка според мен, но всеки сам определя пътя си. Обаче са глупости твърденията, че вече не се интересува толкова от резултатите си в МакЛарън, защото и той, и екипът иска само победи до края на сезона.
Нашият отбор винаги се е грижел много добре за пилотите си и винаги им е давал шанс открито да се състезават, както и да изразяват мнението си по всякакви въпроси. Това няма да се промени в бъдеще, атмосферата ще си остане фантастична.
Просто някои хора с малко информация, но широка публика, искат да си кажат мнението, въпреки че не са компетентни по определени въпроси", коментира Бътън, визирайки именно спекулациите с мотивацията на Хамилтън.
"С Люис не сме близки приятели. Работим заедно и имаме прекрасни колегиални отношения", завърши Бътън.
Водещи
-
Путин: Надявам се, че няма да се наложи Русия да използва ядрени оръжия в Украйна
Русия и Украйна продължават да са в противоречие по отношение на конкурентните предложения за...
04.05 | 18:00
-
Първан Симеонов: Делян Пеевски изключително планомерно и педантично
С тази констатация започна анализа си на 100-те дни на правителството социологът Първан...
04.05 | 17:30
-
Три последователни земетресения бяха регистрирани днес в Югозападна България
Снощи е регистрирано още едно леко земетресение на територията на Симитли, което също не е...
04.05 | 17:15
-
Плажната ивица в Поморие е залята с нефтени петна, които продължават да изплуват
Замърсяването обхваща близо 3-километрова зона в района на Стария град на Поморие, включваща...
04.05 | 17:00
Най-четени
-
Връзка от най-важната подправка за Гергьовден е само левче
По Великден на места имаше спекула и цените в магазините и по пазарите скочиха. Как е сега и...
04.05 | 09:59
-
Промяна на движението в София заради честването на Деня на храбростта
При изпълнението на националния химн по време на парада ще бъдат изпълнени 20 артилерийски...
04.05 | 11:15
-
Драгомир Драганов: Отчаяно се нуждая някой да ме обича истински
„Няма нужда да си правя татуировка с буквичка, защото сърцето ми е татуирано за вечни...
04.05 | 14:15