ЦСКА загря за Левски със силна продукция срещу Славия 21.04 | 17:43
"Червените" спечелиха с 2:1, но могат да съжаляват, че изпуснаха разгром

ЦСКА представи на феновете си може би най-силната си продукция през пролетния дял от шампиона, след като този следобед на "Българска армия" победи Славия с 2:1, но "белите" се разминаха с разгром в срещата, докато домакините трябваше да треперят до самия край на срещата.
През първата част "червените" изпуснаха много положения, а в 65' Анисе откри резултата след добра акция. Само 2 минути по-късно Делев с глава подпечата успеха на своя тим, нанасяйки четвърто поредно поражение на Славия в софийските дербита.
Благодарение на трите точки ЦСКА се изкачи еднолично на 3-о място в класирането, като тимът на Милен Радуканов изпревари Ботев (Пд) с 1 точка. "Червените" имат 48 точки, като изостават на 4 от Левски и 5 от Лудогорец.
Славия пък е насочила цялата си енергия към предстоящото гостуване в Стара Загора, където "белите" ще търсят успех през седмицата, за да стигнат до финала за Купата на България. В първенството те са на 8-о място с 29 точки.
Двамата треньори предложиха доста изненади в стартовите си списъци, като този на Радуканов определено изненада много хора. Той постави Костадин Стоянов отляво заради контузията на Венков, а Василев започна до Грънчов. Марсиньо пък беше предпочетен пред Камбуров за партньор на Платини в атака.
Вуцов пък остави Тодор Янчев извън групата на Славия за мача с ЦСКА, докато Мацуй получи шанс за изява, след като все по-рядко се появяваше на терена за "белите". Пълните стартови 11 на двата отбора може да видите тук.
Двубоят започна с абсолютно надмощие на домакините, а Анисе и Марсиньо се отчетоха с фрапантни пропуски - в 7' Анисе беше изведен сам срещу вратаря, но завършващият му удар бе много слаб и Петков улови. Минута след него бразилският №9 изскочи зад гърба на отбраната, но не намери очертанията на вратата.
В 14' отново нападателят беше в центъра на събитията, след като опита да стреля директно от корнер, но Петков внимаваше и със сетни усилия изби над гредата. При последвалото центриране имаше ново разбъркване, но опасен удар не последва. Малко по-късно нова отлична атака позволи на Анисе и Делев да комбинират, но вторият не успя да преодолее съпротивата на бившия вратар на Левски.
След първоначалната вихрушка пред вратата на Славия настъпи затишие в играта, като "червените" имаха преимущество в средата на терена, но по-рядко достигаха до стрелкова позиция. В 30' можеше да стане интересно, след като Марсиньо изведе Анисе в наказателното поле, но центрирането на Мадагаскареца беше слабо. Платини пробва удар от пряк свободен удар от около 26 метра, но топката мина на метър встрани.
В 36' пък Марсиньо също пробва късмета си и, когато се очакваше центриране в наказателното поле на Славия, той отново изненада всички и стреля, Петков се намеси, а и страничната греда помогна на "белите".
ЦСКА имаше още две възможности да открие резултата, като първо Анисе стреля над гредата, а в 44' Присо направи страхотен пробив отдясно и центрира за Платини, който от метър не успя да реализира. Славия пък имаше един-единствен шанс, когато в добавеното време Лазаров центрира от крилото, а Генев от 2 метра не уцели вратата.
След подновяването на играта продукцията на Славия беше по-добра, а Виктор Генев отново изпусна добро положение след центриране в наказателното поле на ЦСКА. Домакините пък продължиха да натискат, но положенията пред Петков липсваха.
Това се промени в 65', когато Присо успя да изведе Бандаловски в наказателното поле. Капитанът мина покрай защитник и центрира в малкия пеналт, където Генев не изби добре и подари топката на Анисе, който с прецизен удар по земя в ъгъла откри резултата - 1:0 за ЦСКА.
Само 2 минути по-късно Марсиньо отне топката от Славия и комбинира с Анисе, който намери Камбуров на дясното крило. Сменилият Платини бивш национал центрира перфектно в наказателното поле, където Делев връхлетя с глава върху топката и направи набързо 2:0 за "червените".
Домакините свалиха темпото в края на мача, а Славия заигра значително по-добре след влизането в игра на Ливраменто и това бързо даде резултат в 83' - след изпълнение на корнер Василев изби слабо и аржентинецът отново центрира в пеналта. Там Стоянов изби, но точно в краката на Сандански, който наказа бившия си клуб с хубав удар. 2:1 и надежда за Славия.
До края Славия се опита да натисне, но така и не успя да се възползва от успокоението в редиците на ЦСКА, а пас на Анисе бе пресечен от Петков, който не позволи на домакините да стигнат до трето попадение.
В добавеното време "армейците" удържаха своя съперник и не позволиха на Славия да стигне до положение за гол, поздравявайки се с крайния успех в столичното дерби - 2:1.
Водещи
-
Появи се тревожна информация около черния леопард и неговото изчезване край Шумен
Този факт е притеснителен, тъй като майките, грижещи се за малките си, стават изключително...
07.07 | 17:59
-
о-високи са таксите за платено обучение във ВУЗ-овете, държавната поръчка - с малък ръст
Министърът подчерта, че има проблем с таксите на студентите с платено обучени.
07.07 | 17:20
-
Нощни заведения в Кюстендил се пълнят с непълнолетни
Проверките са направени при специализирана операция за опазване на обществения ред и...
07.07 | 17:00
-
Убийство заради крава в Пернишко! Тялото заровено в двора на фермата
Пострадалият бил оставен в безпомощно състояние и впоследствие починал. Тялото му е било...
07.07 | 16:45
Най-четени
-
Появи се нова версия за черния леопард
По нейни думи на появилото се по-късно видео от Румъния е заснета домашна котка, като...
07.07 | 12:59
-
Заради европейска директива се очаква скок на горивата
За цените на горивата след влизане на еврото Бенчев заяви, че цената ще се изчислява така,...
07.07 | 10:30
-
Приемането на еврото навлиза в последната фаза
Приемане на еврото през следващата година
07.07 | 10:14
-
Продължава низходящата тенденция в цените на основни хранителни стоки и тази седмица
Той допълни, че спрямо миналата година има ръст от 9 лева в стойността на потребителската...
07.07 | 15:00